banner259

Keser, yapılacak çalışmaları anlattı

Van’ın İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, muhtarlarla bir araya gelerek, yapılacak olan çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Keser, yapılacak çalışmaları anlattı
  Mahalle muhtarları ile üç aşamalı olarak düzenlenen toplantıların son aşaması İpekyolu Belediyesi'nin Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan ek hizmet binasında gerçekleşti.
     İpekyolu ilçesine bağlı mahalle muhtarının katılımıyla yapılan toplantıya İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, eş başkan yardımcıları Nermin Unat ve Halis Çakır ile belediye meclis üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı.
 
     KESER’DEN 12 PROJE İLE İLGİLİ BİLGİ…
    Toplantıda konuşan Keser, belediyenin şu ana kadar mahallelerde yapmış olduğu faaliyetleri ve yapılacak olan 12 projenin bilgisini muhtarlarla paylaştı.
     Keser, "Biz belediye yönetimimiz olarak yaptığımız ve yapacağımız bütün projelerimizi halkla paylaşıyor, halkın onayını alarak hayata geçiriyoruz. Bizim anlayışımıza göre halkın kabul etmediği hiçbir projenin başarıya ulaşma şansı yoktur. Şu an belediyemizin hedeflediği 12 projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Şeffaflık ilkemiz neyi gerektiriyorsa projelerimizin yapım aşamasında onu esas alacağız. Bunun yanı sıra 2015 -2016 yılında yaptığımız çalışmaların tümünü 23 Aralık'ta slaytlar şeklinde halkımızla paylaşacağız. Bizler seçimden seçime halkın yanına uğrayan bir anlayışın fertleri değiliz. Gücümüzü halktan aldığımızın bilinciyle ne çalışma yaparsak, halkımızla beraber hareket etmeye özen gösteriyoruz” dedi.
      Hizmetleri lütuf olarak görmediklerini belirten Eş Başkan Keser, “Hizmetleri bir lütuf olarak sunmuyoruz. Bizim yönetim anlayışımız derebeylik anlayışı değil, halkı esas alan bir anlayıştır. Sizden ve mahallelerden gelen taleplerde üzerimize düşen görev neyse yetkilerimiz doğrultusunda olabildiğince çözmeye çabalıyoruz. Şu ana kadar sınırlarımız içerisinde 240 kilometre yol yaptık. 200 bin metrekare kilit taşı döşerken, 50 kilometre beton asfalt serilimi yaptık. Aynı şekilde mahalle statüsü kazanmış köylerimizde taziye evleri, çocuk oyun parkları ve mahalle meydanı oluşturma faaliyetlerimizin çoğunu bitirmiş durumdayız. Havaların ısınması ile birlikte mahalle statüsündeki köylerimizin tümünde 2 kilometrelik mahalle içi yol yapacağız. Bu mahalle yolları talebe göre parke taşı veya asfalt olarak değişebilir. Halkımız için daha ekolojik ve daha yaşanılabilir bir ilçe oluşturmak amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak hizmet çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141