banner279

Keser: Ağaç dikme kampanyası sürüyor

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Veysel Keser, 4 Nisanda başlatılan fidan dikme kampanyasının devam ettiğini belirterek, İpekyolu ilçesi sınırlarında 50 bin ağaç dikmeye başladıklarını söyledi.

Keser: Ağaç dikme kampanyası sürüyor
Van Merkez İpekyolu Belediyesi tarafından 4 Nisanda başlatılan ‘herkesin bir ağacı olsun’ kampanyası çerçevesinde Yeni Mahalle Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde ağaç dikimi gerçekleştirildi.
İpekyolu Belediyesi tarafından 4 Nisanda başlatılan fidan dikme kampanyası devam ediyor. Yeni Mahallede bulunan Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen ağaç dikimine, İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanları Aygül Bidav  ve  Veysel Keser, Eşbaşkan yardımcıları Nermin Unat ve Halis Çakır, Belediye Meclis Üyeleri, İpekyolu Belediyesi  Park ve Bahçeler  Müdiresi Esmer Kara, okul öğretmenleri ve yüzlerce öğrenci katıldı.
Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Seçkin yaptığı konuşmada “İpekyolu Belediyesinin başlattığı ağaç dikme kampanyasından dolayı belediyeye teşekkür ediyoruz, bu kampanyanın içinde bizim okulumuzun da yer alması bizi memnun etti” diye konuştu.
İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Veysel Keser ise, DTK konferansından alınan karar gereğince ağaç dikmeyi bir sorumluluk olarak gördüklerini ve ekolojik yaşamın temel dayanağından biri olan ağaçları korumak ve yeni ağaç dikmek adına, İpekyolu ilçesi sınırlarında 50 bin ağaç dikmeye başladıklarını belirtti.
Keser, "Bizler Van'ı yeniden inşa ediyoruz, beş yıl içinde hedeflediğimiz ağaç sayısının tamamını dikmiş ve projelerini tamamlamış olarak halkın karşısına çıkacağız” dedi.
Şenlik havasında geçen ağaç dikme etkinliği müzik eşliğindeki halaylarla sona erdi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241