banner207

Kent Meydanı için start verildi

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘Kent Meydanı’ projenin uygulanacağı alanda taşıma ve yıkım işlemleri için çalışma başlattı. Şehrin en önemli yaşam alanlarından biri olacak olan kent meydanı ile ilgili alan çalışmaları başladı.

Kent Meydanı için start verildi
 Alanda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, projenin kentin çehresini deştireceğini ve kente rahat bir nefes aldıracağını söyledi.   

     Mülk sahipleri ile görüşmeler sürerken Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler de alandaki kamu kurumlarına ait konteynerlerin kaldırılması ve öncelikli binaların yıkımı için harekete geçti.

    Ekipler bu kapsamda Büyükşehir ve İpekyolu İlçe Belediyesi’ne ait zabıtaların kullanımında olan konteynerlerin sökümüne başladı.

   Vali Zorluoğlu’nun proje alanında dükkânları bulunan esnafla bir araya geldiğini hatırlatan Tamer, çalışmaların fiilen başladığını ifade ederek, “Sayın Valimizin talimatlarıyla kent meydanı çalışmalarına hızlı bir şekilde başladık. Bugün de gerek belediyemize, gerekse diğer kurumlarımıza ait konteynırların kaldırılması ve alanda bulunan yapıların yıktırılması işlemlerini başlattık. Sayın Valimizin gayretleri neticesinde ortaya çıkan bu proje ilimiz tarihinde bir ilktir. Taşıma ve yıkım çalışmalarımızı esnafımız ve vatandaşlarımızın da destekleri ile kısa süre içeresinde tamamlamayı hedefliyoruz. Şimdiden yıkım ve taşıma esnasında verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor, esnafımız ve vatandaşlarımıza anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

   Çalışmaların başlamasından memnun olduklarını belirten çevre esnafı ise projenin kısa süre içerisinde hayata geçirilmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203