banner279

Kaymakam Sarı'dan çiftçilere ziyaret…

Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı ve Tuşba ilçe kurum müdürleri, çiftçilere ziyaret gerçekleştirerek sorunları yerinde dinledi.

Kaymakam Sarı'dan çiftçilere ziyaret…
Çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını yerinde dinleyen ve her türlü sıkıntılarında yanlarında olduklarını ifade eden Tuşba İlçe Kaymakamı Musa Sarı, tarımın gelişmesi için çabaladıklarını belirtti.
Çiftçilere destek vermek için ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatan Kaymakam Sarı, "İlçemiz sınırlarında her çeşit sebze ve meyvenin yetiştiği arazilerimize İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Fatih Karaturna, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih Şirazi, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara tarafından bir ziyaret gerçekleştirdik. Ülkemizde sebze ve meyveciliğin yaygınlaşması için ve pazar sorununu ortadan kalkması için üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye çalışacağız. Çiftçilerimize ilçe gıda tarım ve hayvancılık Müdürlüğünce her türlü teknik destek verildi ve verilecektir. Toprakların ve iklimin Çiftçi gayret ettikten sonra domates, salatalık, biber, patlıcan, kavun, karpuz, marul gibi burada örnekleri bulunan ya da bulunmayan her türlü tarıma elverişli olduğunu görüyoruz ve tüm Vanlı çiftçileri Bu örnek bahçeye gelip görmeye davet ediyorum. Sayın Valimiz İbrahim Taşyapan'ın da kendilerine her konuda olduğu gibi bu hususta da gereken her türlü desteği vereceğini ifade ettiklerini belirtti ve tüm çiftçilerimizi tebrik eder hayırlı bol kazançlar dilerim" dedi.
Çiftçiler de bu ziyaretten ve ilgiden dolayı şükranlarını sunduklarını belirterek, "Tuşba ilçe Kaymakamı Musa Sarı, ilçe Tarım ve hayvancılık müdürü Mehmet Salih Şirazi ve ilgili kurum amirlerimiz biz çiftçilere ellerinden gelen her türlü yardımı yaparak bizleri kapılarından hiçbir zaman boş göndermediler. Ben buradan sizlerin aracılığı ile kendilerine sonsuz şükranlarımızı bildirerek emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dediler.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241