banner279

Kayaklı oryantiring sporcularından DAKA'ya ziyaret…

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle aldıkları Kayaklı Oryantiring Eğitimi sonrasında Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından resmi olarak ilk kez Kars'ın Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda dereceye giren Hakkârili kayak sporcuları başarılarını paylaşmak üzere DAKA Van Hizmet Binası'nı ziyaret etti.

Kayaklı oryantiring sporcularından DAKA'ya ziyaret…
                  Cilo toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede söz alan sporculardan Recep Taylant Sönmez, DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci'ye hitaben "Eğitim desteğinize karşılık size madalya sözü vermiştik. Söz vermek basit bir olay, ama sözün arkasında durmak zordur. 
Bunu gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyuz. 14 madalya ile Hakkâri grubu olarak birinci olmamızın yanında diğer yarışmacılara desteğimizden ötürü bir de "Centilmenlik (Fair-Play) Ödülü" aldık, hırsımız centilmenliğimizin önüne geçmedi" dedi. 


               Öğretmen Ebru Atmaca'ya da öğrencilerine başkalarından medet ummak yerine harekete geçip başarıya ulaşma isteğini aşıladığından ötürü defalarca teşekkür eden heyecanlı sporcu, Demirci'den yakın tarihteki organizasyonlar için destek talep etti. 

            Demirci, "Siz sözünüzde durdunuz, önümüzdeki yıl sizi daha iyi şartlarla yarıştırmak da bizim görevimiz olsun. Her birinizi, ailenizi ve öğretmenlerinizi bu başarıyı Hakkâri'ye getirdikleri için tebrik ediyorum ve sizinle gurur duyuyorum. Sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran bu sporda gösterdiğiniz iradeyi akademik hayatınızda da gösterin" dedi. 
Ziyaret, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140