banner279

Kaya'dan Depremzedelere Yardımcı Olanlara Teşekkür

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, 23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan depremin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, depremzedelere yardımcı olanlara teşekkür etti. Depremin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen hala acıların diri olduğunu söyleyen Kaya, "En umutsuz anımızda "Sesimizi duyan var mı?" çığlıklarımıza "Sesinizi duyuyoruz!" karşılığını veren tüm dünya halklarına, halkımız adına teşekkür ediyorum" dedi.

Kaya'dan Depremzedelere Yardımcı Olanlara Teşekkür

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, 23 Ekim 2011 tarihinde yaşanan depremin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kaya, Kentin tarihi boyunca yaşadığı en büyük acılardan birini yaşadığına dikkat çekerek, depremin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen acının hala diri olduğunu söyledi.

Üçüncü yılına girmesine rağmen hala mağduriyetlerin giderilmediğini söyleyen Kaya, "Özellikle şuan itibariyle kentimizin üç noktasında halkımız hala insani olmayan koşullar altında konteynır kentlerde yaşamaktalar. Isınma, barınma, sağlık ve birçok sorunla boğuşan bu ailelerin sorunlarının acilen çözüme kavuşması gerekiyor. Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte bu ailelerin bu koşullar altında yaşayamayacağını, merkezi hükümetin bu konuda acilen adım atması gerekmektedir. Bu konuda kentin dinamiklerinin de üzerlerine düşen çabayı yerine getirmeleri hayati önemdedir" dedi.

Kaya, mesajının devamında "Öncelikle depremde hayatlarını kaybeden tüm canlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Kentimiz 23 Ekim tarihinde tarifi imkânsız acılar yaşadı. Yaşadığımız o tarifsiz acının izlerini kentimizin her noktasında hala görebiliyoruz. Yaşanan deprem psikolojik, sosyal, ekonomik ve fiziki açıdan büyük tahribatlara yol açtı. Halkımızın bu yıkım karşısında bugüne kadar gösterdikleri çaba ve mücadele örnek olabilecek bir dayanışmaydı. Yine Dünya'nın neredeyse tüm ülkelerinde yaşayan halkların kentimizle olağanüstü dayanışmaları hepimizi derinden etkilemiştir. Depremin yıl dönümü vesilesi ile bu büyük dayanışma örneğini sergileyen tüm halklarla, tüm kurumlara, kentimize gelen ve acımızı paylaşan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. En umutsuz anımızda "Sesimizi duyan var mı?" çığlıklarımıza "Sesinizi duyuyoruz!" karşılığını veren tüm dünya halklarına halkımız adına teşekkür ediyorum. Yaşadığımız depremde hayatlarını kaybeden tüm canlarımıza tekrardan Allah'tan rahmet diliyor, kentimizin bir daha böyle bir acı yaşamamasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi- Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241