banner259

Karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaşanan kar yağışı nedeniyle köy yollarının açılması için aralıksız çalışıyor. Belediye ekipleri, yoğun kar yağışından dolayı dereye uçan ambulans ve karda mahsur kalan okul servisini kurtardı.

Karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor
   Belediyenin ilçelerdeki tüm araçları ve çalışanları mahallelerde yol açma çalışmaları yaparken, öte yandan özellikle taşımalı eğitim yapılan köy yollarının temizliğin yapıyor.
    Özellikle Çaldıran, Bahçesaray, Muradiye ve Gürpınar ilçelerinde çalışmalar yoğunlaştırılırken, bu ilçelerde sabah saatleri itibariyle 151 mahalle yolu ulaşıma kapanmıştı. Gece saat 01.30 sıralarında Gürpınar'ın Tutmaç Mahallesi'ne giderken kontrolden çıkan ve dereye uçan ambulansın çıkarılması için belediye ekipleri seferber oldu. 2 kişinin yaralandığı kaza sonrası bölgeye giden Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolu açarak, ambulansı dereden çıkardı. 1 loder, 1grayder ve 1 hidromekle olaya müdahale eden ekipler, uzun uğraşlar sonucu ambulansı dereden çıkardı.
Büyükşehir Belediyesi, yine Muradiye'nin Devetaş grup yolunda taşımalı sistemle eğitim gören öğrencilerin içerisinde bulunduğu ve uzun süre karda mahsur kalan okul servisini kurtardı.
     Belediyenin karla mücadele çalışması tüm ilçe ve mahallerde devam ediyor. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141