banner279

Karayılan, siyasetçilere yeni saldırı çağrısı yaptı

PKK'nin kendisi dışındaki kesimlere yaptığı saldırılarda kullandığı argümanlardan "kontra faaliyetler" jargonuna sığınan PKK lideri Murat Karayılan, AK Partili siyasetçilere saldırıların süreceğini belirtti.

Karayılan, siyasetçilere yeni saldırı çağrısı yaptı
 Yöneliş Haber- PKK liderlerinden Murat Karayılan örgüte yakın Kurdsat Newstelevizyon kanalına yaptığı açıklamada son dönemde kayyumlara ve AK Parti'li siyasetçilere yapılan suikastleri üstlendi.

YİNE AYNI ARGÜMAN: "KONTRA FAALİYET İÇERİSİNDELER"

PKK'nin kendisi dışındaki kesimlere yaptığı saldırılarda kullandığı argümanlardan olan "kontra faaliyetler" jargonuna sığınan Karayılan, saldırıların süreceğini belirtti.

Karayılan "AKP gölgesinde siyasetçi adı altındaki kontralara, Kürdistan’da faaliyet yürütenlere karşı gerillaların eylemleri olacaktır" diyerek de tehdit etti. Karayılan, Şengal'in alınmasının ardından Barzani'nin kendilerine selam gönderdiğini de söyledi. "AKP insanları kontra örgütlenmesi gibi kullanıyor. Gerillanın hedeflediği de kontra faaliyetleri içinde olanlardır. Bunlar siyasetçi değildir. Kürt soykırımına katılan ve şehirlerin yıkımına, insanların öldürülmesine bizzat katılan kişilerdir. Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra gerilla bu kişileri affetmeyecek. Halkımız bunu bilmelidir"diyerek tehdit eden Karayılan, şu ifadeleri kullandı: "AKP gölgesinde siyasetçi adı altındaki kontralara, Kürdistan’da faaliyet yürütenlere karşı gerillaların eylemleri olacaktır."

MESUT BARZANİ SELAM GÖNDERDİ

Musul operasyonu sonrası eli güçlenen Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve KDP'ye karşı söylem düşüren PKK'den birlik mesajı söylemleri hız kazandı. Karayılan, PKK'nın Irak'ta Şengal'den çıkması talebinin KDP tarafından kendilerine söylenmediğini söylerken "Orada gerilla ve peşmerge de var, yan yana duruyorlar. Öyle bir sorun yok göz önünde" dedi. Karayılan Barzani ile Şengal görüşmelerine dair bir de bilinmeyeni açıkladı: "Bakın söyleyeyim. Şengal katliamı zamanında güçlerimiz müdahale etti ve Şengal’e girdi. Bundan 4 gün sonra sayın Mesut Barzani selam gönderdi ve bize Şengal’de gücünüz var mı diye sordu biz de evet var dedik. Daha sonra bir grup peşmergeyi bizim arkadaşların yanına göndermek istediklerini ve imkan yaratmamızı  ilettiler ve biz de uygun gördük. Böylece arkadaşların yanına gönderdik. Hatta oradaki halkımız buna rıza göstermediler ama biz ulusal ordu ve birlik için olumlu kapsayıcı yaklaştık."

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140