banner279

Kanser Hastası Hükümlü Öldü

Van'da geçen yıl uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklanan, gırtlak kanseri hastası 47 yaşındaki Hacı Nasır, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Kanser Hastası Hükümlü Öldü

Van'da geçen yıl uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklanan, gırtlak kanseri hastası 47 yaşındaki Hacı Nasır, tedavi gördüğü hastanede öldü. Hacı Nasır'ın ağabeyi Tevfik Nasır, birçok defa mahkemeye başvurduklarını belirterek, 'Defalarca dilekçe vermemize rağmen kardeşim cezaevinden çıkartılmadı. Kardeşim hayatını kaybetti ve hak ihlali var" iddiasında bulundu.

Geçen yıl 12 Şubat tarihinde 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan yakalanan Hacı Nasır'ın tutuklanmadan önce yakalandığı gırtlak kanseri hastalığı cezaevinde ağırlaştı. Van'da 2011 yılında meydana gelen depremler nedeniyle cezaevinin hasar görmesi ile birlikte birçok tutuklu ve hükümlü başka illerdeki cezaevlerine gönderilirken, Hacı Nasır da Gümüşhane'ye nakledildi. Gırtlak kanseri olan Nasır'ın ağabeyi Tevfik Nasır, kardeşinin durumundan endişe ettiklerini ve tedavisinin olması için ağabeyinin bırakılmasını istedi. Ağabey Nasır, mahkeme heyetine ve daha sonra Cumhurbaşkanlığına dilekçe de yazdı.

Gırtlak Kanseri olan Hacı Nasır durumu ağırlaşınca 9 Şubat'ta Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin mahkum koğuşunda tedavi altına alındı. 26 Şubat'ta İstanbulÇağlayan 12'nci Ağır Ceza mahkemesi'nde görülen duruşmada 26 yıl hapis cezası verildi. Hastanede 41 gün bitkisel hayatta kalan Hacı Nasır 21 Mart'ta öldü. Ağabeyi Tevfik Nasır, hak ihlali yapıldığı öne sürerken, "Kardeşimin çıkarılıp tedavi olması için defalarca mürcaatta bulunduk. Fakat hep engeller çıktı. Biz zaten durumunun ağır olduğunu söylüyorduk. Çok büyük bir hak ihlali var" diye konuştu. - Van

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Paramedik
Paramedik - 5 ay Önce

Bu kadar şeye rağmen nasıl bırakılmıyor tedavi olmasi için anlamıyorum onca cinsel suçtan hüküm giyen kişi bırakılıyor da boyleleri bırakılmıyor

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140