banner279

Kamyonların sol şeridi kullanması tepki topluyor

Van'ın en önemli uluslararası caddesi olan İpekyolu'nda son zamanlarda ağır vasıta olarak bilinen kamyonların sürekli sol şeridi kullanması ve kural ihlalleri otomobil sürücülerini çileden çıkarıyor.

Kamyonların sol şeridi kullanması tepki topluyor
   Tarihi İpekyolu caddesi son zamanlarda ağır vasıta aracı olan kamyonlar tarafından kural ihlali yapılarak kullanılıyor. Özellikle trafikte sağ şeridi kullanmaları gereken kamyonların sürekli sol şeridi kullanmaları, otomobillere yol vermemesi veya adeta onlarla yarış atar gibi trafikte seyretmesi, birçok kişinin tepkisine yol açıyor.
    Otomobil sürücüleri bu tür kural ihlali yapan kamyon sürücülerine gerekli cezai müeyyidenin uygulanmasını isteyerek, "Son zamanlarda adeta bir gelenek haline geldi. Kamyonlar sürekli sol şeridi kullanıyor. Hem otomobillere yol vermiyorlar, hem de trafik magandası gibi bir tavır içine giriyorlar. Emniyet ekiplerinin bu duruma el koymasını istiyoruz. Son zamanlarda bu tür durumların arttığına şahit oluyoruz. Umarım bu sorun bir an önce son bulur" yorumunu yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140