banner279

Kahvaltıcılar Sokağı’nın imajı değişti

İpekyolu Belediyesi’nin butik sokaklar projesinin önemli bir halkası olan ‘Kahvaltıcılar Sokağı’ yeni çehresiyle hizmete girmek için artık gün sayıyor.

Kahvaltıcılar Sokağı’nın imajı değişti
  Van’ın tanıtımında ayrı bir yeri olan “Van Kahvaltısı” nın daha da bilinir ve ulaşılabilir olması amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde kahvaltıcılar sokağı birçok yenilikle tanışıyor.

     Proje çerçevesinde, konsept olarak yöresel bir tarz kullanılan sokakta, begonit küp taş döşemesi, ahşap obje giydirmelerinin yanı sıra peyzaj düzenlemeleri ve açılır kapanır tente sistemleri bulunuyor.

    Yaklaşık 1 hafta içerisinde bitirilmesi planlanan “Kahvaltıcılar Sokağı” ndaki çalışmaları yerinde inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Kahvaltısı’nın ilimizin tanıtımında çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, sokaktaki yenileme çalışmalarının ardından ilginin daha da artacağını, gerek Vanlıların gerekse misafirlerin rahatlıkla gelebilecekleri çok alternatifli bir sokak olacağını vurguladı.

   Vatandaşlarla sohbet eden Öztürk, Kahvaltıcılar Sokağı’nın yenilenme projesi hakkında görüş ve önerileri dinledi.

  Sokakta bulunan esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söylediler.  

   Esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241