banner279

Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Rektör Prof. Dr. Battal'a Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı ve üyeleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof.Dr.Peyami Battal'ı ziyaret etti.

Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Rektör Prof. Dr. Battal'a Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı ve üyeleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ı ziyaret etti.

Koordinatör oda olan Van Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Meral Ayhan, beraberinde bulunan üyelerle YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ı makamında ziyaret etti. Kadın Girişimciler Komitesi İcra Komitesi Başkanı Meral Ayhan, çalışmaları hakkında Rektör Prof. Dr. Battal'a bilgi verdi. İldeki kadın girişimcilerin daha aktif ve verimli olması için üniversitenin desteklerine ihtiyaç duyduklarını kaydeden Ayhan, "Artık bayanlarımızın ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını ve her alanda üretken olmalarını istiyoruz. Ayrıca kurulacak olan Tekno-Kent'te bayanlara da yer verilmesini istiyoruz" dedi.

Güçlü sivil toplum örgütlerinin Van'ın gelişimi açısında önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Battal, birlikte çalışma kültürünü oluşturmak için üniversitenin çok önemli olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Battal, "Van için omuz omuza, beraber çalışma yaparak ileriye taşıyacağız. İnsanımızı değerli gördüğümüz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İlin önde gelen kurum ve kuruluşları ile birlikte çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

Üniversitede girişimcilik dersleri vereceklerinin altını da çizen Prof. Dr. Battal, özellikle kız öğrencilerin buna katılımını sağlamaya çalışacaklarını söyledi. Prof. Dr. Battal, "Girişimcilik dersi alan bir öğrencimiz kuracağız işinin yöneticisi olacak. Kendi işinin patronu olarak istidama ve ekonomik gelişime katkı sağlayacak. Kadınların, tüm imkansızlıklara rağmen el emeği ile aile ekonomisine katkı sağlayacak güçleri olduğunu biliyoruz. Kadınlar, yapmış oldukları el emeği ürünlerini sergileyecekleri bir mekanı olması halinde ekonomide lokomotif olması ve ürünlerin sergilenmesi açısında büyük katkılar sağlayacaktır. Tekno-Kent Projesi bünyesinde oluşturulacak olan Ar-Ge Merkezi'nde kadın girişimcileri görmek bizi mutlu edecektir" ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen ziyarette, Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkan yardımcıları Sultan Özgökçe, Pınar Gülle ile Serap Bayram Iğdır da hazır bulundular. - Van

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2013, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140