banner279

Jandarma, engelli bireyleri unutmadı

Van İl Jandarma Komutanlığından bir heyet, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, İpekyolu Belediyesine bağlı Engelsiz Yaşam Akademisini ziyaret etti.

Jandarma, engelli bireyleri unutmadı
 Ziyarette, engelli çocukların akademideki günlük vakitlerini geçirdikleri çalışma alanları, eğitim gördükleri derslikler ve yapmış oldukları el işleri hakkında eğitmenlerden bilgiler alındı. 
Akademide eğitim gören ve birçok farklı alanda başarılı çalışmalara imza atan kursiyerlerle sohbet eden Jandarma personeli, günün sonunda il protokolünün de katılımı ile, engelli çocuklar tarafından çeşitli kareografilerde hazırlanan tiyatro gösterimini izledi. Gösteri sonunda, akademi müdürüne teşekkür çiçeği verildi.
Ziyareti gerçekleştiren İl Jandarma Komutanlığı heyeti adına konuşan İl Jandarma Komutan Yardımcısı; "Dünyada olduğu gibi ülkemizde de engellilerin sorunları ve günlük yaşamda karşılaştıkları sıkıntıların çözümü noktasında farkındalık oluşturulması ve yılın belirli günlerinde değil, yılın her günü gündemde tutulması, onların sosyal yaşamda çok daha aktif bir şekilde yer almalarının sağlanması, toplumsal bir görev olmasının yanı sıra, insani bir zorunluluktur. Engelli diye bir şey yok aslında, asıl engel sevgisizliktir. Engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik eşine az rastlanır bir akademiye sahip olan Van ili çok şanslı, engelli çocuklarımızın sosyal yaşamda daha fazla yer almaları konusunda öncü olan akademiye ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Akadamiye gerçekleştirilen ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirten kursiyerler de, "Jandarma personelini görmek bizi çok mutlu etti. Yılın bir günü değil her zaman yanımızda olan jandarma personeline ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz" dediler. 
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241