banner279

İŞTE YANIT!..

Sadece; “ne olacak memleketin şu hâli” diyenlere yanıt verdi memleket..

 İŞTE YANIT!..Katkıda bulunmayı değil, yalnızca sormayı yada sürekli şikayet etmeyi seçenlere ve diğer yandan; tavsiyelere kulaklarını tıkayıp duymazdan gelenlere, mükemmel bir yanıttır bu sonuç.. O yüzden, iktidar sahiplerinin de artık, bu hassas dengenin ne kadar kolay bozulabileceğini görüp; şatafatlı olanlara, çözüm sanılıp, aslen düğüm içerenlere değil, bu ülkenin hak ettiği, var olan kaynaklarının en doğru değerlendirildiği akıllı çözümler içeren yatırımlara yönelmesini beklemek, hakkımız olsa gerek!..

Ağlama duvarında nöbet tutmak değildir bize yakışan.. Bizlere uzanan “yalvaran” ellerin yanında, “yardım etmeye çalışan” bu ülkede zaten var olan ve sizi sürekli çağıran değerleri de keşfetmek zorundayız diyor bu seçim!.. Hiçbir zaman, bu denli güçler gösterisi yaşanmayan seçim sürecinin ve sonuçlarının gösterdiği hassas dengenin de işaret ettiği gibi; “barışmak ve aklın yolunda buluşmak” zamanıdır diyor ülkem!..

Bundan böyle kimsenin, sırtını dayayacak dayısının olmaması bence, ülkemizin geleceği adına en sevindirici hâldir.. Yâni artık her adımın hesabı kolayca sorulabilecek ve sonucu mutlaka etkileyecektir.. Ne mutlu!.. Allah’ın herkese lûtfettiği aklı kullanmanın; “hem tam zamanı hem de en büyük mükellefiyeti” olduğunu, açıkçası, halkın ve hakkın gücünü hatırlattı bu seçim.. Ülkeme teşekkür ederim!..

Y. Mim. Çelik ERENGEZGİN
//www.mirathaber.com/y-mim-celik-erengezgin-iste-yanit-154-4602y.html
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241