banner279

İşte Gülen grubunun işadamlarına kurduğu tuzak!

Gülen grubunun eski futbol imamı olarak tanınan ve daha sonra 'çürümüşlük' yüzünden ayrılan Said Alpsoy, işadamlarına kurulan tuzağı anlattı

İşte Gülen grubunun işadamlarına kurduğu tuzak!

A Haber'de yayınlanan 'Yaz Boz' programının önceki geceki konuğu araştırmacı-yazar Said Alpsoy oldu. Alpsoy, Gülen cemaatinden ayrılma nedenini açıklarken, işadamlarını nasıl tuzağa düşürdüğünü şöyle anlattı.

TUHAF BİR TEKLİF

"Manevi dejenerasyon, çürüme, İslami hassasiyetlerden uzaklaşılması yüzünden cemaatten ayrıldı. Ayrılışımın 1-2 yıl öncesi cemaate mensup 10-15 işadamı bana tuhaf teklif geldi. 'Haftalık katılmamız gereken sohbetler var. Oradaki havadan hoşnut değiliz. Her şeyin kurgu olduğunu, sahtekarlık koktuğunu görüyoruz' denildi. Benden manevi sohbet istendi. Kabul ettim." Sonrasında yeni katılanlardan himmet almasının talep edildiğini anlatan Said Alpsoy, şunları kaydetti:

'TAMAMEN ALDATMACA'

"Himmet sözle kalmaz, çek de istenir. Yapılan himmetlerin çoğu kurgudur. Önceden birisi imamla rakamı yükseltmek için fısıldaşır. Çıtayı çok yüksek yerden koyup milleti coşturmak için aslında doğru olmayan bir rakam söyler. İnandırıcı olması için çeklerini de keser verir. 10 lira vermeyi düşünen utanır ve 30-40 lira vermek zorunda kalır. Bu, kesinlikle haramdır. Çünkü aldatmadır."

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut selim
mahmut selim - 8 yıl Önce

egerboyle bir sey yoksa bunlari yazmak nedir.
nasil emin oldunuz ?

mecnunoğlu
mecnunoğlu - 8 yıl Önce

sayın sait alpsoy, belki bu dediklerin doğrudur. ancak 2003'te cemaatten koptuktan sonra nedensıcağı sıcağına konuişmadın da 17 aralıktan sonra akepe'den galiba hem maddi hem de manevi güç aldın ki, bol bol konuşuyorsun. özellikle "havuk" medyasında arzı endam ettiğin için senin samimi olmadığın hatta, maddi menfaatlerin için daha önceki arkadaşlarını satıyorsun. ha şunu da söyleyeyim. ben kesinlikle cemaatçi değilim, bundan sonrada olmam mümkün değil.ama bir de hakkaniyet var, değil mi?

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140