banner279

İslami Cephe'den Baas Rejimine Ağır Darbe

Esed rejimine karşı savaşan İslami Cephe'nin, Suriye'nin Halep kentinde 50 rejim askerini öldürüldüğü, Esed saflarına çatışan 1 Afgan'ı esir aldıklarını öne sürüldü.

İslami Cephe'den Baas Rejimine Ağır Darbe
 Esed rejimine karşı savaşan İslami Cephe, Suriye'nin Halep kentinde 50 askerin öldürüldüğünü öne sürdü.

İslami Cephe'nin saha komutanlarından İsmail Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabahtan bu yana Handarat bölgesinde rejim güçleriyle girdikleri çatışmalarda 50 rejim askerini öldürdüklerini söyledi.

Öldürülenler arasında Esed rejimine destek vermek için gelen İran, Irak ve Lübnanlı milislerin de bulunduğunu ifade eden Ahmed, "Handarat bölgesinde rejim saflarında savaşan Afganistanlı 1 kişiyi yaralı olarak esir aldık. Halep'in kuzeyindeki Handarat ve Melehe bölgesinde Şam rejimine bağlı güçler ağır zayiat verdi" dedi.

"İran, Afgan gençleri Suriye'de savaşmaya gönderiyor" iddiası

Ahmed, Handarat bölgesindeki çatışmalarda Esed güçleri safında savaşan çok sayıda Afganistanlı, İranlı ve Lübnanlı militan öldürdüklerini ileri sürerek, "İran, ülkelerine çalışmaya gelen Afganistanlı gençleri para karşılığında Esed rejimine destek vermek amacıyla Suriye'ye savaşmaya gönderiyor" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241