banner259

Irkçı paylaşım yapan öğretmen açığa alındı

Van’ın Başkale ilçesinde görev yapan bir öğretmen, sosyal medya hesabından yaptığı ırkçı paylaşımdan dolayı açığa alındı.

Irkçı paylaşım yapan öğretmen açığa alındı


Van’ın Başkale ilçesi Eşmepınar Mahallesi'ndeki Eşmepınar İlk ve Ortaokulu'nda görev yapan Büşra Özdemir adlı öğretmen, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabında "Ulan sizin gibi şerefsizlerin çocuklarını mı eğiteceğiz. O bombaların altında can vereceksiniz hepiniz" şeklinde yaptığı ırkçı paylaşımdan dolayı açığa alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, sene başında göreve başlayan Türkçe öğretmeni Büşra Özdemir, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımla büyük tepki toplamıştı. 6 Ekim akşamı PKK üyelerinin saldırısı sonucu 14 askerin yaralandığı karakolun da bulunduğu mahallede görev yapan Trabzon nüfusuna kayıtlı Büşra Özdemir, Twitter hesabında "Ulan sizin gibi şerefsizlerin çocuklarını mı eğiteceğiz. O bombaların altında can vereceksiniz hepiniz." diye paylaşım yaptı.

Bunun üzerine harekete geçer Başkale Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünün, öğretmeni açığa aldığı bildirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Başkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk, gündeme oturan paylaşımın ırkçı ve nefret söylemi içerdiğinden dolayı öğretmenin açığa alındığını, olayla ilgili müfettişlerin soruşturma başlattığını söyledi. (Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141