banner279

İran^Van seferleri iptal...

1 Mart 2013'te başlayan ve görkemli törenlerle tanıtılan Van merkezli Tebriz ve Urumiye karşılıklı uçak seferleri, yeterli yolcu sayısına ulaşılamaması gerekçesiyle iptal edildi.

İran^Van seferleri iptal...
Borajet firması tarafından büyük bir kampanya ve görkemli törenlerle başlatılan; Van Valisi Münir Karaloğlu´nun da 5 yıldızlı otellerde yapılan açılış törenlerine katılarak öve öve bitiremediği Tebriz ve Urumiye karşılıklı uçak seferleri yeterli yolcu bulunamaması gerekçesiyle iptal edildi. Ay başında 5 yıldızlı otelde yapılan açılış toplantısına Van Valisi Münir Karaloğlu, vali yardımcıları, Urumiye Belediye Başkanı Mohammad Hazratpor Talatapeh, Batı Azerbaycan Yol ve Şehirleşme Müdürü Khalıl Mohabbat Khah ile Van ile Urumiyeli seyahat acentaları ve temsilcileri katılmıştı.  Toplantıda konuşan Van Valisi Münir Karaloğlu, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için Borajet´in başlatmış olduğu uçuşların çok önemli katkılar sunacağını ve Van´ın artık bölgenin uçuş merkezi haline geldiğini söylemişti.
Mart ayı başında başlayan uçuşlarda şuana kadar 5 karşılıklı sefer yapıldı. Ancak yeterli yolcu sayısına ulaşılamadıdığı kaydedildi. Borajet yetkilileri Van´dan İran´a haftada 3 sefer yapılacağını açıklamıştı.
Konu ile ilgili görüştüğümüz turizm acentası yetkilileri, İran´ın parasının değer kaybetmesi, Van´da yaşanan depremin İran´da yarattığı kaygıların ve gerekli alt yapı çalışması yapılmadan gerçekleştirilen bu uçuşların sonuç vermediğini söyledi.
Haber: Oktay CANDEMİR
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140