banner279

İranlı Sanat Topluluğu, Van'da sahne aldı

Van Shopping Fest alışveriş günleri, düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. Program kapsamında sahne alan İranlı Sanat Topluluğu Grup Sema, birbirinden güzel Farsça ve Türkçe ezgiler seslendirdi.

İranlı Sanat Topluluğu, Van'da sahne aldı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin koordinesinde bu yıl 6.’cısı düzenlenen Shopping Fest, dokuzuncu gününde de renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlik kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) ortak organizasyonunda İran’ın sevilen sanat topluluğu Grup Sema, Cumhuriyet Caddesi Kent Meydanındaki etkinlik alanında seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle, çoğunluğu İranlı olan sanatseverlere müzik ziyafeti sundu.
Soğuk havaya rağmen programa ilgi gösteren özellikle İranlı turistler, seslendirilen ezgilere eşlik edip, doyasıya eğlendi. Ayrıca Grup Sema’nın dans ve halk oyunları gösterileri de katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı.
Kentin tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması, marka değerlerine katkı sağlanması ve kent ekonomisinin canlandırılması amacıyla düzenlenen Shopping Fest etkinlikleri, 29 Mart Salı gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. /

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140