banner279

İpekyolu’ndaki öğrencilere hijyen eğitimi veriliyor

İpekyolu Belediyesi, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve bilinçlendirilmesi için kırsal mahallelerdeki okullarda ‘beslenme ve kişisel hijyen’ eğitimi vermeye başladı.

İpekyolu’ndaki öğrencilere hijyen eğitimi veriliyor
 İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri organizasyonu ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün katkılarıyla yapılmaya başlanan eğitimlerin kırsal mahallelerdeki tüm okullarda düzenleneceği belirtildi.
      Açıklamada, “İlk olarak Arıtoprak İlkokulunun 110 öğrencisine verilerek başlayan eğitimde; ‘nasıl beslenmeliyiz, güvenli gıdalar nelerdir, kişisel hijyenimizi nasıl sağlarız, Alo 174 Gıda İhbar hattı nedir ne işe yarar’ konularında öğrenciler bilgilendirilirken, okul öğretmenleri ve personeline de okulun temizliği, bakımı ve hijyeni hakkında bilgiler verildi. Eğitim sonrası öğrencilere el yapımı yiyecek ve içecek dağıtımı yapan ekiplerimiz, mahallede bulunan bakkal dükkanlarını da ziyaret ederek denetledi. Denetimde dükkan sahiplerine satılan malların nasıl muhafaza edileceği hakkında gerekli uyarılar yapılırken, gıda hijyeni konusunda gerekli önlemler anlatıldı” denildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241