banner279

İpekyolu'ndaki gösteri büyük beğeni topladı

FETÖ terör örgütünün, hıyanet ve vahşetiyle vuku bulan, ancak milletçe gösterilen direnç karşısında hüsrana uğrayan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen 'Gençlik Demokrasiye Sahip Çıkıyor' etkinliğinde çocuk ve gençlerimizin yaptığı 'Türk Bayrağı' temalı muhteşem koreografi gösterisi gönüllerde taht kurdu.

İpekyolu'ndaki gösteri büyük beğeni topladı
 İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün yanı sıra geniş bir katılımın olduğu koreografi gösterisinde,  1500 çocuk ve gencimiz yer aldı.

     Kendileri için hazırlanan tişört ve şapkalarla 15 Temmuz Demokrasi Marşı eşliğinde gerçekleştirilen koreografide, çocuk ve gençlerimizin coşkusu görülmeye değerdi.
   Etkinlik alanını dolduran vatandaşlarımız da ellerindeki bayraklarla gösterinin coşkusuna ortak oldular.
         Programda konuşma yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk yaptıkları konuşmalarda hain darbe girişimini lanetlerken şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle andılar.


     Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bisiklet Kulübü öğrencileri ve eğitimcilerinin üniversiteden Kale Yolu’ndaki etkinlik alanına kadar bisikletleriyle geldiği etkinlikte, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Alihan Bilge adlı öğrencinin 15 Temmuz gecesini anlatımı ve 15 Temmuz hain darbe gecesi ile ilgili sunulan sinevizyon gösterisi coşkulu-duygulu anlara sahne oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241