banner279

İpekyolu’nda kütüphane açılışı ve karne töreni

Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından Cumhuriyet Anadolu Lisesinde oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z Kütüphane) açılışı yapılarak, karne töreni düzenlendi.

İpekyolu’nda kütüphane açılışı ve karne töreni
 Okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyen İpekyolu Belediyesi, Z-Kütüphanenin beşincisini Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hizmetine sundu. Açılış öncesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Açılışta bir açıklamada bulunan Öztürk, belediye olarak 2017 yılında 10 okulda Z-Kütüphane oluşturduklarını ifade ederek, “Bugün burada Z kütüphanelerimizin beşincisinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bugün öğrencilerimiz için mutlu oldukları, heyecanlı oldukları bir gün. İpekyolu ilçesinde yaklaşık 100 bin öğrencimizin karnesini dağıtacağız. Dolayısıyla biz Cumhuriyet Anadolu Lisemizde hem karne töreni yapalım hem de aynı zamanda Z kütüphanenin açılışını yapalım dedik. 2017 yılında toplam 10 tane Z kütüphane yaptık. İnşallah 2018 yılında da 10 tane okulumuzda yine Z kütüphane oluşturarak bu sayıyı 20’ye çıkaracağız. Zenginleştirilmiş kütüphaneler; öğrencilerimizin, gençlerimizin büyük heyecanla, zevkle gelip kitap okudukları, araştırma yaptıkları yerler haline geldi. Öğrencilerimiz tarafından da çok beğenildi. Belediye olarak biz bunlara devam edeceğiz. Burada da bin 200 öğrencimiz var. Sayı itibariyle ihtiyacı olan bir okulumuzdu. Dolayısıyla kütüphanemizin okulumuza, öğrencilerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kütüphaneye kavuşmanın mutluluğu yaşadıklarını belirten öğrenciler ise, İpekyolu Belediyesine teşekkür ettiler.Daha sonra son sınıf öğrencilere karne dağıtan Kaymakam Öztürk, öğrencilere üniversitelere giriş sınavı hakkında tavsiyelerde bulundu. Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241