banner279

İpekyolu Belediyesi’nin sosyal destekleri sürüyor

İpekyolu Belediyesi ekipleri tarafından, bu hafta 30 yoksul aile, 5 yaşlı birey, 4 şehit ve gazi ailesi, 7 engelli birey ve 4 öksüz ve yetim bireyin olduğu toplam 50 haneye sevgi ve şefkat ziyaretleri yapıldı.

İpekyolu Belediyesi’nin sosyal destekleri sürüyor
  İpekyolu Belediyesi, insan odaklı belediyecilik çalışmaları çerçevesinde başlattığı uygulamaya ivme kazandırarak devam ediyor.

       İpekyolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı İpek Masa ekiplerince yürütülen uygulama ile toplumun değişik kesimlerinden, yardıma ihtiyaç duyan birey ve aileler belirlenerek sosyolog, sosyal incelemeci, hemşire ve halkla ilişkiler sorumlumuzdan oluşan uzman ekiple destek veriliyor.

         Şehit ve gazi aileleri, öksüz ve yetim bireyler, müşkül durumda olan aileler, yaşlı bireyler, yeni evlenen çiftler, yeni doğan bebekler, engelli bireyler gibi farklı sosyal grup ve profillerden oluşan kitleye yapılan ziyaretlerde, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurmak, ihtiyaç ve talepleri yerinde belirleyerek gerekli desteğin sağlanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

    Bu çerçevede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan alınan,  müşkül durumlardaki aile ve bireylerin listesi ile gerekli bilgiler doğrultusunda bu hafta 30 yoksul aile, 5 yaşlı birey, 4 şehit ve gazi ailesi, 7 engelli birey ve 4 öksüz ve yetim bireyin olduğu toplam 50 haneye sevgi ve şefkat ziyaretleri yapıldı.

    Ziyaretlerde, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün kişiye özel mesajı, çeşitli hediyeler ve gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 03:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280