banner279

İpekyolu Belediyesi’nin çalışmaları devam ediyor

Van merkez İpekyolu Belediyesi yol yapım çalışmalarını 7 merkezi mahallede tamamlarken, kırsal bölgede bulunan 30 mahallede de stabilize ve parke taşı döşenmeye devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi’nin çalışmaları devam ediyor
İpekyolu Belediyesi, mevsim şartlarının elverişli olmasıyla birlikte yol yapım çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan onlarca ekip asfalt, stabilize, parke ve bordur döşeme çalışmaları sürdürerek, halkın yol sorunlarına cevap oluyor. İlçe merkezinde bulunan 7 mahallede asfalt ve parke taşı döşemesi biterken, kırsal bölgede bulunan 30 mahallede ise ham yollar düzeltilerek stabilize çalışması yapılıyor.
Öte yanda kırsal bölgelerde bulunan 20 üzerinde mahalle de bulunan taziye ve camilerin çevresi düzenlenerek parke taşı döşendi. Süren çalışmalara ilişkin konuşan Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Şefi Yasin Birlik, "Nisan ayının başlamasıyla beraber yol yapım çalışmalarına başladık. Yol yapımında 70 bin ton asfalt kullandık. Şuan ilçe merkezine bağlı, Hacıbekir, Seyit Fehim Arvasi, Karşıkaya, Serhat, Şerefiye, Yenimahalle, Cumhuriyet mahallelerinde asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Aynı şekilde kırsal mahallelerimizin tamamında stabilize çalışmaları tamamlandı. Şimdi ilçe merkezinde geri kalan merkez mahallelerde asfalt çalışmaları devam ediyor" dedi.
Birçok mahallenin ara sokaklarına parke taşı döşeyerek mahallelere modern bir görünüp verdiklerini söyleyen Birlik, Fen İşleri Müdürlüğü olarak sadece yol çalışmaları yapmadıklarını, tarım arazileri için Korige boru döşediklerini belirtti. Şuan kadar 20'nin üzerinde mahallede taziye evi ve camilerin çevre düzenlemesi yapılarak, parke ve bordur taşı döşediklerini belirten Birlik, hedeflerinin bu yıl içinde ilçenin tamamı yani 53 mahallede yol yapım çalışmalarını sorunsuz bir şekilde tamamlamak olduğunu kaydetti.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241