banner279

İpekyolu Belediyesi Kadın Meclisi'ni Kurdu

İpekyolu Belediyesi tarafından kadın sorunlarının tespiti, bu sorunların çözümü, kadın politikalarının oluşturulması, kadınlara yönelik projelerin hayata geçirilmesi ve belediye yönetiminde daha etkili bir kadın temsiliyetinin sağlanması amacıyla İpekyolu Belediyesi Kadın Meclisi oluşturuldu.

İpekyolu Belediyesi Kadın Meclisi'ni Kurdu
İpekyolu Belediyesi tarafından bir süredir, yürütülen kadın meclisi kurma çalışmaları tamamlandı.
Kadın sorunlarının tespiti, bu sorunların çözümü,  kadın politikalarının oluşturulması ve kadınlara yönelik projelerin hayata geçirilmesi ve belediye yönetiminde daha etkili bir kadın temsiliyetinin sağlanması amacıyla İpekyolu Belediyesi Kadın Meclisi ilan edildi.
Berivan Kültür Merkezinde ilan edilen toplantıya Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Nermin Unat, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü FerahatAkın ve Kadın Kurul Sözcüsü  Meryem Deniz ile birlikte çok sayıda kadın kurulu üyeleri katıldı. Divanın belirlenmesinin ardından kadın meclisi deklarasyonu okundu.Daha öncesinden kadın kurulu olarak faaliyetlerini yürüten kuruluş,Meclis çatısı altında faaliyetlerini yürüteceği kararlaştırıldı.Oluşan Kadın Meclisi, kadın sorunlarının çözümü konusunda güçlü bir kadın politikasının oluşturulması ve yönetimde kadınları daha fazla söz sahibi kılmayı amaçlayan politikalar izleyecek. 23 kadından oluşacak olan yeni yönetim, 6 ayda bir, bir araya gelerek yeni yönetim oluşturulacak.
Barış mesajını okuyan İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Nermin Unat, toplumun tüm dinamikleri ile barışın yeniden inşa edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 21:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241