banner279

İpekyolu Belediyesi 45 parkı sonbahara kadar hizmete sunacak

İpekyolu Belediyesi, mahallerde park yapımlarına devam ederken, Erek Dağı eteklerine ise aralıksız ağaç dikmeyi sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürü Esmer Kara, bin 700 ağaçtan oluşan ormanlık alanını ve 45 parkı sonbahara kadar halkın hizmetine sunacaklarını açıkladı.

İpekyolu Belediyesi 45 parkı sonbahara kadar hizmete sunacak
Van Merkez İpekyolu Belediyesi, kısa bir sürede 4 adet parkı halkın hizmetine sunarken, kullanılamaz halde olan çok sayıda parkında onarımlarını tamamladı.
Öte yanda Erek Dağı eteklerine de ağaç dikme çalışmaları aralıksız sürüyor. Süren çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Park ve Bahçeler Müdiresi Esmer Kara, Demokratik Toplum Kongresi Ekoloji Konferansı'nda Van ilinin ekolojik kent oluşturmak için pilot bölge olarak seçilmesine dikkat çekti.
DTK ekoloji konferansın birleşeni olarak bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Kara, "Belediye olarak, 'Herkesin bir ağacı olsun' kampanyası başlattık. Bu yıl hedefe koyduğumuz 50 bin ağaç dikiminin büyük oranda gerçekleştirdik, şimdi de ağaç dikimi Erek Dağı'nın bazı noktalarında devam etmekte. Erek Dağı'nın arka tarafında bulunan Saidî Kurdi bölgesine 1700 fidan diktik. Turistlik ve Piknik alanı olarak kullanılan alanın çevre düzenleme çalışmaları sürüyor. Aynı zamanda sonbahara kadar mahalle statüsüne kavuşan 30 köyde 30 park yapıyoruz ve çoğunun temeli atıldı. Kent merkezinde bulunan mahallerde ise 15 parkı halkımızın hizmeti sunacağız. dedi.
Selim Bey Mahallesi yapılan parka Farinaz Xosrawani isminin verileceğini belirten Kara, "İpekyolu Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısında aldığı kararlarla Selim Bey mahallesinde yapımı devam eden parka, İran'da istihbarat elemanlarının tecavüzünde kaçarken otelin 4.katında atlayarak yaşamını yitiren Kürt kadını Farinaz Xosrawani kararlaştırıldı" dedi.
Amaçlarının daha yaşanır bir dünya ve ekoloji bir kent oluşturmak olduğunu belirten Kara, çalışmalarının aralıksız süreceğini kaydetti.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241