banner279

İmralı sürecini değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Kayseri'de sivil toplum örgütleriyle buluştu. İmralı sürecini değerlendiren Başbakan, 'İktidarımın gideceğini de bilsem terör sorununu çözmeye çalışacağım' dedi.

İmralı sürecini değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Kayseri'de sivil toplum örgütleriyle buluştu. İmralı süreci, Suriye'deki iç savaş ve ekonomideki gelişmeler masaya yatırıldı. Başbakan, "Umudumuz var, iktidarımın gideceğini de bilsem terör sorununu çözmeye çalışacağım" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes Kayak Merkezi ile yapımı tamamlanan bazı tesislerin toplu açılış törenin ardından, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle yemekli toplantıda buluştu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes Dağındaki Sosyal Tesislerinde basına kapalı gerçekleşen yemek, yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantıda İmralı süreci ve çözüm umuduna değinen Erdoğan, "İmralı sürecine her ilde olduğu gibi Kayseri'de de çok önemli bir destek söz konusu. Çözüm umudumuz var. Bu iş çözülürse herkes kazanır. Siz de işinizi daha rahat yaparsınız. Süreç herkesin menfaatine. İktidarımın gideceğini de bilsem sorunu çözmeye çalışacağım. Bu sorunla ilgili elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

BARTIN VALİSİNE SERT ÇIKTI

Başbakan Erdoğan, Saadet Partisi İl Başkanlığı ziyareti sırasında başkan yardımcısı tarafından karşılanmasına tepki gösteren Bartın Valisi'ne de sert çıktı.

Erdoğan, "Vali'nin yaptığını kesinlikle doğru bulmuyorum. Bu tür davranışlara daha önce de tepki göstermiştim. Gereken yapılacak" şeklinde konuştu.

“SURİYE’DE ARTIK ARABULUCULUK YOK”

Toplantıda Suriye'deki iç savaş da konuşuldu. Başbakan, bazı işadamlarının "Suriye yönetimi ile muhalifler arasında arabuluculuk denensin" önerisine karşı çıktı.

Başbakan, "Bunların hepsi denendi. Her seferinde Esad süre kazanmaya çalıştı ve katliamlarına devam etti. Artık arabuluculuk süreci geçti. Gelen bilgiler muhaliflerin sonuca ulaşmak üzere olduğu yönünde" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140