banner279

İlk fuar tamamlandı, sırada ikincisi var

Pandemi nedeniyle 2020 yılında planlanan fuarları gerçekleştiremeyen Van, 2021 yılının ilk fuarını tamamladı. Anatolia Grup organizasyonuyla Van'da bu yıl 5. kez düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı dün sona ererken, yeni bir fuar için ise son hazırlıklar yapılıyor. 2021 yılında 15 civarında fuar organizasyonu yapılması planlanan Van'da sıradaki fuar 19 Mart'ta kapılarını açacak olan 2. Mobilya Fuarı olacak. Anatolia Grup Genel Koordinatörü Özgür Çelik, 5. kez gerçekleştirdikleri Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı'nın büyük ilgi gösterilerek tamamlandığını belirtirken, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ise 2021 yılında Van'da bir çok fuar düzenlemeyi planladıklarını, bunlardan ilkinin 19 Mart'ta düzenlenecek olan 2. Mobilya Fuarı olduğunu söyledi.

İlk fuar tamamlandı, sırada ikincisi var

İLK FUAR TAMAMLANDI

Van'da 2021 yılının ilk fuarı olan ve Anatolia Grup tarafından organize edilen Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, dün tamamlandı. 5 – 14 Mart tarihleri arasında ziyaretçi kabul eden fuarın, beklenen ilgiyi gördüğü belirtildi.
Anatolia Grup Genel Koordinatörü Özgür Çelik, koronavirüse karşı tüm tedbirlerin alınarak gerçekleştirildiğini söylediği fuara, pandemiye rağmen gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.
Çelik, “Van'da bu yıl fuarımızın beşincisini gerçekleştirdik. Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayımız artıyor. Bu sene de dünya genelinde yaşanan salgına rağmen Van halkı bize teveccüh göstererek oldukça yoğun bir ziyaretçi sayısına ulaştırdı. Firmalarımız da bu yoğunluktan oldukça memnun kaldı” dedi.

SIRADA 2. MOBİLYA FUARI VAR

Van'da 2021 yılının 2. fuarı, Ajans Asya Fuarcılık organizasyonu ile gerçekleştirilecek. 2021 yılında 15'e yakın fuar organizasyonu gerçekleştirmeyi planlayan Ajans Asya Fuarcılık, 2. Mobilya Fuarı ile bu sürece start verecek. 2. Van Mobilya Fuarı, 19 – 28 Mart 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.
Pandemi nedeniyle 2020 yılında Van'ın fuarlar anlamında durgun bir yılı geride bıraktığını belirten Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, ancak 2021 yılının Van için fuarlar yılı olacağını söyledi.


19-28 Mart 2021 tarihleri arasında, bölgenin en büyük fuarlarından biri olan, Van Mobilya Fuarını düzenleyeceklerini kaydeden Güler, ardından 07-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı, vatandaşların ziyaretine açacaklarını söyledi.
Bu yıl farklı bir organizasyona imza atarak Ramazan ayına özel bir fuar hazırlayacaklarını da dile getiren Güler, bu fuarın da ‘Bayram Hazırlık Günleri’ adı altında düzenleneceğini ifade etti.
Ramazan bayramının sonrasında 20-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında evlilik fuarının yeni çiftleri bekleyeceğini belirten Güler, bu fuara yönelik de şimdiden yoğun bir talebin olduğunu anlattı.
2021 yılında İnşaat Yapı Dekorasyon Tedarik ve Emlak Fuarı ile Kent İhtiyaçları ve Belediye Ekipmanları Fuarını da organize edeceklerini anlatan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, bu fuarları 27-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştireceklerini hatırlattı.


2021 yılının Haziran ayında da 3 yeni fuarı Van halkıyla buluşturacaklarının altını çizen Güler, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO ) koordinasyonunda 03-06 Haziran 2021 tarihleri arasında Mutfak Yöresel Ürünler ve Gurme Fuarı, 10-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Gaziantep Günleri Fuarı, 17-20 Haziran 2021 tarihleri arasında da Anne Bebek ve Çocuk ihtiyaçları üzerine bir fuar düzenleyerek kente bir hareketlilik katacaklarını söyledi.
Bu fuarlardan sonra kısa bir ara vereceklerini ve Eylül ayı ile birlikte yeniden fuar organizasyonlarının gerçekleştirileceğini ifade eden Güler, Güzellik ve Kozmetik Fuarını 04-07 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planladıklarını, 16-19 Eylül 2021 tarihleri arasında da bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Van Güneş Enerjisi ve Yenilenebilir Enerji Fuarının görücüye çıkacağını ifade etti.
Eylül ayında, uluslararası statü kazanmış Türkiye’nin 3’üncü büyük fuarı sayılan 11. Uluslararası Van Doğu Anadolu Turizm ve Kongre Fuarının 30 Eylül- 03 Ekim 2021 tarihleri arasında olacağını söyleyen Güler, 15-24 Ekim 2021 tarihleri arasında da kitap fuarını gerçekleştirme niyetinde olduklarını vurguladı.


26 Kasım - 05 Aralık 2021 tarihleri arasında da Markalar Buluşması Fuarının düzenleneceğini belirten Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, son olarak da 24 Aralık 2021- 02 Ocak 2022 tarihleri arasında, İndirim Günleri Fuarını yapmayı planladıklarını kaydetti.
Fuarların kentlerin tanıtımı ve ekonomisi için son derece önemli olduğunun altını çizen Güler, düzenleneyecekleri fuarlarla Van'ın tanıtımına ve ekonomisine canlılık getireceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.
Haber: Umut TARHAN

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140