banner279

İlhan: Ciddi bir güvenlik zafiyeti söz konusu

Suruç'taki saldırıyı Saadet Partisi İl Başkanlığı adına değerlendiren Özay İlhan, Türkiye'de ciddi bir istihbarat ve güvenlik zafiyetinin olduğunu belirterek, "İnancı, düşüncesi, ırkı ve rengi ne olursa olsun masum insanların canına kastederek siyaseti ve dünyayı dizayn etmeye çalışan her türlü eli kanlı yapılanmayı reddediyoruz" dedi.

İlhan: Ciddi bir güvenlik zafiyeti söz konusu
Konuyla ilgili açıklama yapan Özay İlhan, "Bölgemizde ya da dünyanın bir başka yerinde meydana gelen bu tip terör olaylarının arkasında hangi örgüt olursa olsun bu olayların emperyalizmin çıkarları doğrultusunda planlandığına inanıyoruz. Bu saldırıları planlayanların asıl hedefinin daha büyük bir kaos ortamı oluşturmak olduğu aşikardır. Hangi inançtan ve düşünceden olursa olsun tüm toplulukların ve grupların bu tip saldırılara karşı tek bir ses olup ortak tepki vermeleri kaos planının işletilmesine engel olacaktır" dedi.
Yitirilen her canın kendi canları olduğunu açıklayan İlhan, "Bu coğrafyada ister Gazze'de, ister Kobani'de, ister Şam'da, ister Bağdat'ta, ister Cizre'de, ister Suruç'ta olsun yitirilen her can bizim canımızdır. Bu bölgenin yeniden can, mal, inanç ve düşünce, akıl ve nesil emniyetinin olduğu topraklar haline getirilmesi bölgedeki ülkelerin ve unsurların adalet ve kardeşlik ekseninde ortak çabalarıyla mümkün olacaktır. Bu saldırıların engellenmesi için her türlü istihbarat ve güvenlik önleminin ivedilikle alınması şarttır. Çok açıktır ki daha önce tıpkı Reyhanlı'da olduğu gibi Suruç'taki kanlı saldırı da Türkiye'yi karıştırmak ve ateş çemberinin içine çekmek isteyen karanlık güçlerin kanlı bir provokasyonudur. Halkımız bu tür provokasyonlara karşı her zamankinden daha dikkatli olmalı ve tahriklere kapılmamalıdır. Suruç'ta olduğu gibi, Adıyaman'da da bu ülkenin değerlerinden biri, Suruç'u kana bulayan derin güçlerin ekmeğine yağ sürercesine, şehit edilmiştir. Bizler Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak hem Adıyaman'da hayatını kaybeden başçavuşumuzun, hem de Suruç'ta yaşamını yitiren her bir vatandaşımızın ailesine başsağlığı diliyor ve her bir ailemizin acısına ortak olduğumuzu beyan ediyoruz. Kötülüğe karşı iyilik, şiddete karşı sağduyu, öfkeye karşı aklıselimle hareket herkesin faydasınadır" ifadelerini kullandı.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306