banner279

İlçe adaylarının ismi başbakana sunuldu!

AK Partili Mehmet Ali Şahin, "200 saatlik çalışma ile 806 ilçenin adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunma noktasına geldik" dedi. Van adayları da başbakanın masasında.

İlçe adaylarının ismi başbakana sunuldu!
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "81 il için başkan adaylarımızı belirledik ve Başbakanımız ile takdimini yaptık. Şu an Başbakanımız ve Genel Başbakanımız'ın yoğunluğunda dolayı toplantılara katılamıyor ama çalışmalar devam ediyor. 806 ilçenin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunma noktasına geldik" dedi.

"SONA GELDİK"

Şahin, 806 ilçe belediye başkan adayını belirlediklerini açıkladı. Türkiye'nin artık 30 Mart yerel seçimlerinin havasına girdiğini anlatan Şahin, şöyle konuştu: "Tüm il belediye başkan adaylarımız genel merkezimiz tarafından belirlendi ve kamuoyuna takdim edildi. Seçim üst kurulumuz tarafından yerel seçimlerle ilgili aday belirleme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Genel Başkanımızın ve Başbakanımızın devlet işleri ve iş yoğunluğu nedeniyle toplantılarımıza tam katılamıyor. Benim riyasetimde yapılan çalışmalarda şuanda ilçe belediye başkanlarımızla ilgili tespit aşamasındayız ve sona geldik.

806 İLÇE TAMAM 113 İLÇE MASADA

200 saati aşkın çalışma yaparak 806 ilçemizin belediye başkan adayını tespit ederek genel başkanımızın onayına sunma noktasına geldik. 113 ilçemizle ilgili çalışmamız devam ediyor." İlçelerle ilgili karar vermekte zorlandıklarını anlatan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir anket yaptırdık. Bu anketler tatmin etmedi ve başka bir firmaya daha anket yaptırdık. Önümüzdeki hafta genel başkanımızın onayına sunarsak ilçe belediye başkanı adaylarımızı açıklarız."

VAN ADAYLARI DA BAŞBAKANIN MASASINDA

Öte yandan çalışmaları tamamlanıp Başbakan'a sunulan ilçe adayları arasında Van adayları da yer alıyor. Alınan bilgilere göre komisyon Van ile ilgili çalışmasını da tamamlayarak Başbakan'a sundu. Van'da merkez ilçeler dahil bir çok isim bellirlenmişken sadece İpekyolu, Saray ve Başkale adayları noktasında kesin karar verilmedi. Bu adayların da sunulmasıyla birlikte Van adayları da açıklanmak üzere hazırlanmış olacak.

ŞEHRİVAN AÇIKLAMAYA HAZIR

Şehrivan Gazetesi olarak biz de şimdiye kadar siz okuyucularımıza aktardığımız kulis bilgilerini paylaşmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Genel Merkez'e sunulan isimlerle ilgili yoğun kulis çalışmalarını sürdüren Şehrivan Gazetesi olarak ilçeleri en kısa zamanda açıklama çalışması içindeyiz. Bir çoğuna ulaştığımız adaylarla ilgili bilgiler netleştiği takdirde aday isimlerini açıklayacağız.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280