banner279

İl Jandarma Komutanlığı, bu kez Özalplı öğrencileri ağırladı

Van Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde yürütülen “Van'ın Saklı Çiçekleri” Projesi kapsamında, Özalp Kaymakamlığı desteğiyle, Özalp ilçesinde öğrenim gören başarılı 50 öğrenci, İl Jandarma Komutanlığı tarafından ağırlandı.

İl Jandarma Komutanlığı, bu kez Özalplı öğrencileri ağırladı
 

Öğrencilere, Jandarma Teşkilatının tanıtımı yapıldıktan sonra köpek timi gösterisi izlettirildi. Ardından yine Jandarma görevlileri tarafından öğrencilere çevre koruma timleri, olay yeri inceleme ekipleri, komando personeli ve araçlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
İl Jandarma Komutanlığındaki etkinliklerin ardından öğrenciler Van Kedi Evi'ni ziyarete götürüldü. Öğrenciler akşam saatlerinde de Edremit İlçesindeki Jandarma Sosyal Tesislerinde, Özalp İlçe Kaymakamı Ferhat Vardar ve Komutanlarla bir araya gelerek yemek yedikten sonra Van Filo Komutanlığında ağırlandı ve helikopterler hakkında bilgiler verildi.
Öğrencilere çeşitli hediyeler verildikten sonra program sona erdi.
Tanıtım ve bilgilendirme gezisinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen öğrenciler, askeri ortama ilk kez girdiklerini ve çok güzel ağırlandıklarını söylediler. Bazı öğrenciler de kendilerine rol model olabilecek kişilerle tanıştıklarını dile getirerek, gezinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241