banner279

İki mahallede kanalizasyon hattı çalışması…

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünce kentin değişik noktalarında başlatılan kanalizasyon hattı çalışmaları Yalım Erez ve Karpuzalan mahallelerinde devam ediyor.

İki mahallede kanalizasyon hattı çalışması…
VASKİ Genel Müdürlüğü bir taraftan alt yapıda tamir onarım yaparken diğer taraftan kanalizasyon hattı olmayan yerlerde kanalizasyon hat çalışmalarını sürdürüyor.
Çalışma sezonunda 12 Km'lik kanalizasyon hattı döşemeyi hedefleyen VASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı 650 metrelik kısmını Yalım Erez mahallesinde yapacak. Terfi merkezi yerine kendi cazibesiyle çalışmasını sağlayacak olan yeni kanalizasyon hat çekim çalışma sonunda, öncesinde oluşan sıkıntıları da gidermiş olacak.
 Alt yapı çalışmalarında nüfus oranlarını ve gelecek yılları düşünerek çalışmalarını yürüten VASKİ  Genel Müdürlüğü, Terfi merkezinin, elektrik kesintilerinden ve çeşitli sebeplerden oluşan sıkıntılardan dolayı sızıntılar oluşmaktaydı. Bu sızıntılar kötü koku ve görüntü kirliğine sebep olmaktaydı. Bu sıkıntıları en aza indirgemek amaçlı kendi cazibesiyle işleyişini sürdürecek yeni kanalizasyon hat döşenmesiyle birlikte ekonomik olarak kazanç sağlamış olacak.
Büyükşehir Belediyesinden ve VASKİ çalışmalarından memnun olan mahalle sakinlerinden Ebubekir Keleş ve Mevlüt Gençer ilk kez döşenen kanalizasyon hattına evlerinden bağlantı yapılabilmesi için destek talebinde bulundu.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi 
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241