banner279

İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı…

Tuşba Belediyesi, Ramazan ayında gerçekleştirdiği sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor.

İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı…
Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ramazan ayında dar gelirli ailelere gıda yardımında bulunarak, yüzlerindeki tebessüme, evlerindeki huzura vesile oluyor.
 Yardıma muhtaç aileleri örnek teşkil edecek bir çalışma ile belirleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, özenle hazırlanan Ramazan gıda yardımı paketleri yanında Ramazan Bayram Paketlerini, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile birlikte itina ile seçilen ihtiyaç sahiplerine birebir evlerine gidilerek yerinde teslim ediyor.
 
"2 BİNDEN FAZLA AİLEYE YARDIM EDİLDİ"
İki binden fazla ihtiyaç sahibi aileye Ramazan ayında gıda yardımında bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, sosyal yardımlardan yararlanabilme sürecinde gerekli şartları taşıyan ve yardıma muhtaç olduğu belirlenen bu ailelere ayrıca Ramazan Bayram öncesi desteklerinin devam edeceğini ve içerisinde çeşitli gıda maddeleri bulunan Ramazan gıda paketlerini sistematik ve periyodik olarak dağıttıklarını söyledi. Başkan Özgökçe, "Geçen yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu senede belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kuru gıda yardımında bulunuyoruz. Tuşba Belediyesi olarak rahmet ayında, bereket ayında ihtiyaç sahiplerinin, ihtiyacına bir nebze de olsun merhem olmaya çalışıyoruz" dedi.
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerinin yardıma muhtaç aileleri örnek teşkil edecek bir çalışma ile belirlendiğine dikkat çeken Başkan Özgökçe, "Daha önce isimleri ve adresleri titizlikle tespit edilen yardıma muhtaç ailelere gıda paketleri mahalle muhtarlarımız ve belediye meclis üyelerimizin nezaretinde personelimiz tarafından götürülerek evlerinde teslim ediliyor. Yardıma muhtaç ailelere yapılan yardım paketlerinde bir ailenin mutfak ihtiyaçlarının hemen hepsi yer almaktadır' ifadelerini kullandı.
Yapılan yardımlar sayesinde binlerce insanın yüzünü güldürdüklerini söyleyen Başkan Özgökçe, amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin de diğer insanlar gibi tebessüm dolu bir Ramazan geçirmesini sağlarken aynı şekilde Ramazan Bayramını da Ramazanın ruhuna uygun dolu dolu bir ay geçiren Tuşbalılara desteklerinin devam edeceğini vurguladı. Başkan Özgökçe, "Bu mübarek ayda hemşerilerimizi memnun etmek ve onların tebessüm etmesini sağlamaktan daha güzel bir iş olamaz" şeklinde konuştu.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241