banner279

İHALE MAYISTA

Van'da 2011 yılı Ekim ve Kasım aylarında meydana gelen iki büyük depremin ardından hasarlı duruma gelen Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü binası o günden bu yana kullanılmıyor. Binanın kullanılmaması nedeniyle uzun bir süredir de tiyatro gösterileri yine aynı yerde kurulan sanat çadırında sergileniyor. Birçok kez haberlere konu olan Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü binası ile ilgili nihayet harekete geçiliyor. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü binanın güçlendirilmesi adına dün ilana çıkarak ihale öncesi ilk adımı attı.

İHALE MAYISTA
 Haber: M.Selim KURT

Yaklaşık 3.5 yıldır tiyatro binası olmayan Van'da oyunlar çadırda sergileniyor. Gazetemizin de defalarca gündeme getirdiği konu ile ilgili nihayet adım atıldı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü binasını güçlendirmek için harekete geçti.

3.5 YIL NEDEN BEKLENDİ?
Depremin üzerinden yaklaşık 3.5 yıl geçmesinin ardından binanın güçlendirilmesi için ihaleye çıkılmasına da anlam verilemedi. Tiyatroseverler; 
"Madem onarılacaktı bu güne kadar neden beklendi? İzahatı var mı bu durumun?" diyerek tepki gösterdi.

İHALE MAYISTA
Dün ilana çıkan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü binasının güçlendirilmesi ve büyük onarımı için 4 Mayıs tarihinde Ankara'da ihale yapacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241