banner279

İftar çadırı 2 bin kişiyi ağırlamaya başladı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte kurulan iftar çadırına halk yoğun ilgi gösterirken, belediye bin 500 kişilik yemek servisini 2 bin kişiye çıkardı.

İftar çadırı 2 bin kişiyi ağırlamaya başladı
 Van Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında kurulan iftar çadırı bu yıl da kuruldu. Kentte bulunan Feqiyê Teyran Parkı'nın arkasında kurulan iftar çadırında her gün bin 500 kişi iftar açarken, belediye Ramazan ayı yoğun ilgiden dolayı yemek servisini 2 bin kişiye çıkardı.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kurulan iftar çadırında belediye ve VEDAŞ tarafından yurttaşlara yemek verildi. VEDAŞ Koordinatörü Yusuf Hilal, VEPSAŞ Koordinatörü Ali Aydın ve VEPSAŞ İl Müdürü Mehmet Ali Atalan yurttaşlarla birlikte iftar çadırında oruçlarını açtı. "Sizlerin emeği, evinize hoş geldiniz. Hun bi xêr hatin mala xwe" pankartı ile her gün binlerce konuğu karşılayan iftar çadırına kadın, yaşlı, genç ve çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. VBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın aşevinde usta ellerle pişirilen ve her gün ayrı bir menünün yer aldığı iftariyelikler, belediye personelleri tarafından iftar çadırına gelen yurttaşlara ikram ediliyor.

VEDAŞ'TAN İFTAR YEMEĞİ
Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kurulan iftar çadırında VEDAŞ ve VEPSAŞ İl Müdürlüğü tarafından yurttaşlara iftar yemeği verildi. Belediye ile ortak düzenlenen iftar yemeğine VEDAŞ ve VEPSAŞ yetkilileri de katılarak yurttaşlarla birlikte oruçlarını açtı. 
VEDAŞ ve VEPSAŞ yetkilileri belediye tarafından Ramazan ayı boyunca yurttaşlar için yapılan hizmetten dolayı teşekkür ederek, kendilerinin de belediye ile ortak bir organizasyon ile iftar verdiklerini ifade ettiler.

GEVAŞ'TA İFTAR
Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Gevaş'ta da HDP Van Milletvekili Tuba Hezer, HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi'nin katılımı ile iftar programı düzenledi. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Gevaş'ta düzenlenen iftar programı verilen mevlit ile başladı. İftar programında konuşan Dilekçi, organizasyon nedeniyle belediyeye teşekkür ederken, Hezer ise, Ramazan ayının tüm İslam alemine barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. İftar programı sonrası MKM Van Dengbej Evi dengbejleri tarafından yurttaşlara dengbej dinletisi yapıldı.

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241