banner279

İÇERİDE YALANCI MUHBİR VAR!

Van İslami STK'lardan Yasin AKTAY'ın Katıldığı Toplantı Hakkında Çıkan Haberle İlgili bir Açıklama bulundular.

İÇERİDE YALANCI MUHBİR VAR!
 14 Mart 2015 tarihinde bazı yayın organlarında Sayın Yasin Aktay’ın Van’da STK temsilcileriyle yapılan bir toplantıda “PKK’ya karşı silahlanın” çağrısında bulunduğuna dair bir haber yayınlanmıştır, diyen Van İslami STK'lar o habere yönelik bir basın açıklaması yayınladılar.

 

Söz konusu toplantıya katılmış ve başından sonuna izlemiş olan biz STK temsilcilerini hayretler içinde bırakan bu haber, bazı yayın organlarının nasıl bir hesap içinde olduğuna dair bizleri endişeye sevk etmiştir diyen Van İslami STK'lar,"  başından sonuna hazır bulunduğumuz toplantıda ne Yasin Aktay’ dan ne de toplantıya katılan herhangi bir insandan böyle bir söz söylenmediği gibi, toplantının hiçbir yerinde , hiç kimse toplantıyı protesto maksatlı terk etmiş değildir. " ifadelerini kullandılar.

 

Açıklamada," 15 Şubat 2015 tarihinde yapılan mezkur toplantının bir ay sonra bu şekilde asılsız bir söylentiyle haber yapılmış olması ve haberin hiçbir araştırmaya gerek duyulmaksızın “toplantıya katılan birinin anlatımı” gibi soyut bir kaynağa dayandırılması bile zaten ne kadar kasıtlı olduğunu gösteriyor.

Basın ahlakına ve gerçeklerine uymayan, bu tarz haberleri kınıyor ve külliyen yalan olduğunu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140