banner279

'Hz.Musa'yı Eleştiriyorum'

Lieberman, Hz. Musa'yı 'Yahudileri neden Ortadoğu'ya getirdi' diyerek eleştirdi...

'Hz.Musa'yı Eleştiriyorum'

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Savunma Bakanı Ehud Barak ve eski dışişleri bakanlarından Tzipi Livni, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen Saban Forumu'na katıldı. Forum sırasında konuşan Lieberman, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı hedef alan açıklamalarının yanı sıra yeni yerleşim birimleri kurma kararını da savundu.

YERLEŞİM BİRİMLERİ BARIŞA ENGEL DEĞİL

Lieberman, 'Yerleşim birimleriyle başkentimizi korumaya çalışıyoruz. Bu güvenliğimiz için gerekli. Yerleşim birimleri barışa engel değil. Tersi aslında doğru. ' diyerek yerleşirim birimlerini savundu. İsrail, Filistin'e BM Genel Kurulu'nda 'gözlemci devlet ' statüsünün verilmesinin hemen ardından yeni yerleşim birimleri kurulacağını açıklamıştı.

HZ. MUSA'YI ELEŞTİRİYORUM

Lieberman, konuşması sırasında Hz. Musa'yı Yahudileri neden Ortadoğu'ya getirdiğini de alaylı bir şekilde sorguladı. Lieberman, 'Öncelikle Hz. Musa'yı Yahudileri Ortadoğu'ya getirdiği için eleştiriyorum. Neden Benelüks'e (Hollanda, Belçika, Lüksemburg bölgesine) gitmedik ki? Bölgemizde pekçok sorun var. ' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2012, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140