banner279

Hizbullah Basın Bürosundan Açıklama

Hizbullah Cemaati, huseynisevda.biz isimli internet sitesinde, son gelişmelerle ilgili bir açıklama yayınladı.

Hizbullah Basın Bürosundan Açıklama
 İşte Huseynisevda.biz sitesinde kamuoyuyla paylaşılan Hizbullah Cemaati`nin basın açıklaması

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Kendileriyle savaşılanlara (Müminlere), zulme uğramış olmaları sebebiyle,(savaş konusunda) izin verildi. Şüphe yok ki Allah, onlara yardıma mutlak surette kadirdir. (Hac 39)

Son günlerde Kobane’deki gelişmeler bahane edilerek genelde Müslüman halkımıza özelde ise İslami kesimlere yönelik komple bir saldırı ve savaş dayatıldığı görülmektedir. Bu durumda saldırıya uğrayan herkesin nefs–i müdafaa hakkı vardır.

Kardeşlerimize güvenlikleri için tedbirli davranmalarını ve saldırı durumunda kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz. Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah’ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır. İslami değerlere ve Müslüman halkımıza yönelik yapılacak hiçbir saldırı, zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğimizi ve buna karşı duracağımızı kamuoyuna bu vesileyle ilan ediyoruz.

Vahşi saldırılar sonucu şehit edilen kardeşlerimizin şehadetini tebrik eder, aile ve dava arkadaşlarına taziyelerimizi bildiriyor, yaralı kardeşlerimize de Cenab–ı Allah’tan şifalar diliyoruz.

Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir."

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241