banner279

"Hendek siyaseti sürerse yeni bir Kürt partisi çıkar"

A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür, "HDP hendek siyasetini sürdürmeye devam ederse Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler ortaya çıkacaktır" dedi.

 A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür. A Haber'de Söz Teması programına katıladı. Gür, "HDP, PKK ile arasına mesafe koyamazsa ve bu tavrını sürdürürse etkinliğini kaybeder" dedi. 

‘Şayet HDP bu tavrını sürdürmeye devam ederse kişisel kanaatim Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler ortaya çıkacaktır. HDP'ye oy veren 7 Haziran’da 6 milyon veya 1 Kasım seçimlerinde oy veren milyonların tamamını PKK ile bir değerlendirmek PKK'nın yaptığı her eylemi meşru gören seçmenler olarak değerlendirmek mümkün değil.

Böyle olunca şayet HDP, PKK ile arasına mesafe koymazsa Güneydoğu Anadolu bölgesinde son dönemde kurtarılmış bölgeler diye tabir edilen, özyönetim adı altında tabir edilen bölgelerdeki sizin tabirinizle hendek siyasetini devam ettirirse öyle zannediyorum ki kısa orta ama çok uzun vadede olacağını zannetmiyorum Kürt siyasi hareketini temsil eden yeni siyasi partiler doğacaktır.’

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280