banner279

Helâl olsun

Hakan Albayrak

 Helâl olsun
 Ben ekonomiden fazla anlamam, ekonomistten de fazla anlamam; anlayan arkadaşlarım Mehmet Şimşek’i iyi bir ekonomist olarak görüyor ve işini bildiği gibi yapmasına müsaade edildiği ölçüde başarılı buluyor.

Bu konuda arkadaşlarımın şahitliğine güveniyorum.

Şimşek’in sadeliğine ve zarafetine zaten hepimiz şahidiz.

2007 senesinden beri parçası olduğu iktidar, bu sadeliğe ve zarafete zerre kadar halel getirmedi.

Hal ve hareketlerinde, söz ve davranışlarında ‘artistik patinaj’ namına bir şey görmedik, en ufak bir kabalığa da rastlamadık.

Veda mesajında “2007’den beri geride hoş bir sada bırakmaya gayret ettim” demiş; müsterih olsun, olabildiğince hoş bir sada bıraktı geride.

Sadasının hoşluğunu gölgeleyecek hiçbir şey bırakmadı.

Senelerce memleketin hazinesine vaziyet edip de tek kuruşluk leke almadan görevi devretmek…

Bırakın leke almayı, bu yönde bir iddia zerresine bile maruz kalmamak; hem de Türkiye demokrasisi dünyanın en acımasız muhalefetlerinden birisine sahip olduğu halde…

Maşaallah.

***

Sosyal medya hesabından paylaştığı veda mesajı:

“Kişiler geçici, aslolan aziz milletimize hizmettir. 11 yıldır büyük bir onur ve gururla sürdürdüğüm bakanlık görevim sona erdi.

“Bana, ülkeme hizmet etme ve babamın vasiyetini yerine getirme fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ederim.

“Siyasette özellikle ilk göz ağrım Gaziantep ve baba ocağım Batman’daki bütün hemşerilerime ve aziz milletimize destekleri için teşekkür ederim.

“Bu vesileyle yeni kabinemizi tebrik eder, bayrağı devralan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Yeni dönem ülkemize hayırlı olsun.

“Siyasete adım attığım 2007’den beri geride bir hoş sada bırakmaya gayret ettim. Ülkemiz ve milletimiz için gece gündüz çalıştık. Bugün görevimi yeni arkadaşlara onurla devretmenin huzuru içindeyim.

“Lütfen hakkınızı helal ediniz. Hoşça kalınız.”

***

Hakkımız varsa helâl olsun Mehmet Bey, güzel adam.

Siz de hakkınızı helâl ediniz ve hoşça kalınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241