banner279

HDP'li Vekillerden Van-Hakkari Tabip Odasına Çıkarma

7 Haziran genel seçimlerinde HDP’den Van Milletvekilleri seçilen Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe, HDP Van İl Eş Başkanı Derya Hayva ile birlikte Van-Hakkari Tabip Odasını ziyaret etti.

HDP'li Vekillerden Van-Hakkari Tabip Odasına Çıkarma
 Haber: Fazıl ERÜŞ

7 Haziran Genel seçimlerinde Van'da 7 vekil çıkarmayı başaran Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kentte bulunan kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretleri sürüyor. HDP’li vekiller Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe, HDP Van İl Eş Başkanı Derya Hayva ile birlikte Van-Hakkâri Tabip Odasını ziyaret etti.

HDP’li vekilleri kapıda karşılayan Van-Hakkari Tabip Odası Başkanı Ahmet Koç ve Van-Hakkari Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Bostan, HDP'li vekillerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Van’ın ve Bölgenin sağlık alanında ciddi anlamda sorunlarının olduğunu belirten Koç, vekillerin bunlarla ilgilenmesini istedi.

7 Haziran Genel seçimleri öncesi halka ne söz verdilerse bir bir yerine getireceklerini vurgulayan HDP Van İl Eş Başkanı Derya Hayva da, “Ortak hareket edersek sorunlarımızı daha iyi çözebiliriz. Bu konuda Van-Hakkâri Tabip Odası’na da ciddi anlamda sorumluluklar düşüyor. Bu nedenle sorunlara karşı duyarlı olmalıyız ve kamuoyunu da aydınlatmalıyız. Vekillerimiz de sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda eminim mecliste soru önergeleri vererek, bu sorunların çözümü için bir mücadele yürüteceklerdir” dedi.

Van’da yaşanan sağlık sorunları ile ilgili bir soru önergesi verdiğini hatırlatan HDP Van Milletvekili Selami Özyaşar ise,”İş birliğini önemsiyoruz. Çünkü Van’da yaşanan her sorundan haberdar olamayabiliyoruz. Dolayısıyla Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları ve Dernekler’den destek istiyoruz. Biz birlikte hareket edersek daha sağlıklı sonuçlarda alabiliriz. Van’ın sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur. Bu sorunların çözümü için mecliste ne gerekirse onu yapacağız” şeklinde konuştu.

Önemli konularında görüşüldüğü ve tartışıldığı ziyaretin ayrıntıları yarın Prestij Gazetesi'nde

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241