banner279

HDP'li heyetten asker ailesine taziye ziyareti; “Akan kanı durdurun“

HDP Van İl Örgütü ve HDP Van Milletvekilleri, Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan Askeri nöbet kulübesine yönelik düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Abdulhalik Araz'ın ailesini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu. Araz'ın ailesi HDP'li milletvekillerinden akan kanın durdurulmasını istedi.

HDP'li heyetten asker ailesine taziye ziyareti; “Akan kanı durdurun“
 HDP PM Üyesi Cüneyt Caniş, HDP Van İl Eş Başkanı M.Veysi Dilekçi, HDP Van Milletvekilleri Yurdusev Özsökmenler, Adem Geweri ve Özalp İlçe Belediye Eş Başkanları Şerafettin Özalp, Handan Bağcı, HDP-DBP İl ve İlçe Yöneticileri 4 Ağustos'ta Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı bahçesindeki nöbet kulübesine düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Abdulhalit Aras'ın Mollatopuz Mahallesi'nde bulunan taziye evini ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.

"ACILARI ASLA AYIRT ETMİYORUZ"

Burada konuşan HDP Van İl Eş Başkanı M. Veysi Dilekçi, yaşanan çatışmalarda ölen herkesin acısını asla ayırt etmeden yaşadıklarını ve derinden hisettiklerini söyledi. 30 yıllık çatışmalı süreçte emekçi ve yoksul çocuklarının ölüme gönderildiğini kaydeden Dilekçi, "Biz yıllardır, ocaklar sönmesin, analar ağlamasın, gençlerimiz ölmesin diye mücadele ederken bugün iktidar ve mevcut yöneticilerin yeni bir kirli savaşı devreye soktuğunu görüyoruz. Onlar bu savaşın bitmesi, ülkemize barış gelmesi için bir çaba içinde değiller. Aksine yeni bir savaşı dayatıyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil ve biz de barış mücadelemizi yükselteceğiz. Artık bu ülkede ne polis, ne asker, ne de gerilla ölmesin." dedi.

HDP heyetinin dışarı çıkması sırasında toplanan Araz'ın yakınları, akan kanın durdurulmasını istedi. Milletvekili Özsökmenler de akan kanı durduracaklarını söyledi.

Taziye evinden ayrılan HDP heyeti ardından Abdülhalik Araz'ın annesi Şevkiye Araz'ın bulunduğu eve geçti. Burada anne ile görüşen HDP heyeti adına konuşan Van Milletvekili Adem Geweri, akan kanın durması için mücadelelerini sürdürdüklerini söyledi.

/ Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241