banner279

HDP'den kent merkezinde dev afiş…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van'ın tek katlı otoparkına dev afiş astı. Adayların fotoğraflarının bulunduğu afiş büyük dikkat çekiyor.

HDP'den kent merkezinde dev afiş…
Van'ın ve bölgenin en güçlü partisi olan HDP, beşyol mevkiinde seçim bürosunun bulunduğu katlı otoparka Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve milletvekili adaylarının fotoğraflarının yer aldığı dev afiş astı.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimleri öncesi siyasi partilerin hazırlıkları devam ediyor. Seçim propaganda çalışmaları kapsamında HDP'nin astığı dev afiş dikkat çekti.
Konu hakkında gazetemize açıklama yapan vatandaşlar genel seçimlerin barış içinde geçmesini temenni ederek, "Bildiğiniz üzere genel seçimler yaklaşıyor. Siyasi partiler bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor. Ak Parti'nin zaman zaman seçim minibüslerini görüyoruz. Bugün de HDP ilimizin tek katlı otoparkına dev afiş asmış. Biz seçmenler olarak bu seçimin barış içinde geçmesini diliyoruz. Asla şiddetin yer almadığı bir yarış olmalıdır. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz ve herkesin kanunlar çerçevesinde hareket etmesi gerekiyor. Onun için siyasi partiler şiddet olaylarından kaçınmalıdır. Yine belirtiğimiz gibi siyaset herkesin hakkıdır ve saygı gösterilmelidir" ifadelerini kullandılar.


Bölge: Burhan Ergin
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241