banner279

Hayvansal ve bitkisel üretimde hibe destekleri devam edecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner` Hayvansal ve Bitkisel Üretimde Hibe Desteklerinin 2013 yılında da devam edeceğini söyledi.

Hayvansal ve bitkisel üretimde hibe destekleri devam edecek
Van Milletvekili Fatih Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras ve beraberindekiler Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner`i makamında ziyaret etti.

 

Burada konuşan Fevzi Altuner 2003-2011 yılları arasında toplam 670 milyon lira gibi çok önemli bir rakamda tarımsal destek sağlandığını ifade ederek, "Deprem döneminde 65 milyon lira hibe yem desteğinin yanında 3 bin 498 adet hayvan çadırı kurduk." dedi.

 

700 adet küçükbaş, 568 adet büyükbaş hibe hayvan dağıtımının yapıldığını hatırlatan Altuner, "Çiftçilerin ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifine olan borçlarının 1 yıl süreyle ertelenmesinin ardından 2012 yılında yaşanan kuraklık nedeni ile 1 yıl daha ertelendiğini Ayrıca yem açığını kapatmak için üreticiye yem ithalatı izni verdik. Ardından Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü`nce yem tedarikinin yapıldı." şeklinde konuştu.

 

Kurum olarak 2013 yılında da hayvansal ve bitkisel üretimde hibe destek vermeye devam edeceklerini belirten Fevzi Altuner, ayrıca kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme kapsamında 50`nin üzerinde tesise 2006-2012 yılları arasında 17 milyon liranın üzerinde hibe desteği sağladıklarını, tarımsal ve hayvansal destek kalemlerinin çok çeşitlilik içermesiyle birlikte sadece büyük ve küçükbaş hayvan destekleme kalemlerinin 12 adet olduğunu` ifade etti.

 

Milletvekili Fatih Çiftçi ise bölgenin en önemli geçim kaynağını oluşturan tarım ve hayvancılığa verilen destekleri sürekli takip ettiklerini ve yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını söyledi. (Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140