banner279

-'Hayır' çıkarsa hükümet düşer

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referanduma ilişkin yazısında sandıktan 'Hayır' çıkması ihtimalini değerlendirerek, "Hükümet düşer" yorumunda bulundu.

-'Hayır' çıkarsa hükümet düşer
 Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sonucunda 'Hayır' çıkması durumunda, olacağını iddia ettiği senaryoları köşesine taşıdı.

Dilipak, "Hükümet düşer. AK Parti ve MHP bölünür. Partideki FETÖ'cüler ve FETÖ'cülerin tehdit ve şantajından korkanlar ya da menfaatçiler, yüzlerini yeni güç merkezine dönerler" diye yazdı.

 

Dilipak'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"(…) Varsayalım referandumda değişiklik yüzde 49.9'da kaldı. Al başına belayı. Dolar 2 gün sonra 4 lirayı bulur. Yılsonuna varmadan da 5 lirayı görebiliriz. Borsa çöker. Hükümet düşer. AK Parti ve MHP bölünür. Partideki FETÖ'cüler ve FETÖ'cülerin tehdit ve şantajından korkanlar ya da menfaatçiler, yüzlerini yeni güç merkezine dönerler. AK Parti MHP ile koalisyon kurar ama bu da uzun ömürlü olmaz. Ülke yeni bir seçime mecbur kalır. Sonuçta ülke yeniden koalisyona mahkûm ve mecbur olabilir."

"Terör yükselir. FETÖ'cülerin sesi daha gür çıkmaya başlar. Uluslararası güçlerin baskıları artar. İçerideki bunalım sebebi ile Suriye ve Irak ile ilgilenecek mecalimiz kalmaz. Yatırımlar durur.. Yeniden eski günlere döneriz. Sonuçta ANAP'ın başına gelen AK Parti'nin de başına gelir. MHP de artık sıradanlaşır. CHP de dağılır. Türkiye bütünlüğünü koruyabilir mi bilmem."

'TÜRKİYE İŞGALE UĞRAYABİLİR'

"Kim bu sonuca 'Evet' der. Bu sonuca 'Evet' diyenler, referandumda 'Hayır' diyenler olacaktır. O zaman bugünleri ararsınız. FETÖ, 15 Temmuz'un intikamını almaya kalkarsa o zaman ülke kan gölüne dönebilir. 15 Temmuz gecesi sürekli hale gelir. Eğer bu işler kontrolden çıkarsa, Türkiye bölünebilir ve işgale uğrayabilir. Kuşkusuz bu en kötü senaryo. 15 Temmuz ruhu yeniden canlanır ve sokağa çıkacak olursa uzun ve dehşetli bir hesaplaşma yaşanabilir. Bugünleri ararız. Geri bu noktaya gelmemiz yıllar alabilir ve çok ağır bedeller ödemek zorunda kalabiliriz. (…)"

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241