banner279

Hayata tutundu, ama yürüyemiyor

Van'ın Başkale ilçesinde sekiz yıldır karaciğer yetmezliği rahatsızlığı bulunan 10 yaşındaki Zeynep Geçit, kuzeni Yasemin Geçit tarafından verilen Karaciğerinin nakli ile hayata döndü. Ancak minik Zeynep yatalak bir şekilde ve yürüyemiyor.

Hayata tutundu, ama yürüyemiyor
Başkale 'de 7 nüfuslu Geçit ailesi sekiz yıldır kızlarının hastalığı yüzünden hastanelerde perişan bir yaşam sürüyordu. 16 Nisan 2015 tarihinde Minik Zeynep'in kuzeni olan 35 yaşındaki 3 çocuk annesi Yasemin geçit karaciğerinin bir bölümünü bağışladı. Malatya Turgut Özal tıp merkezinde ameliyat olan Zeynep yaşama döndü, fakat tedavisinin sürmesi gerekiyor.
 
ZEYNEP EVİNDE YATALAK DURUMDA…
Yatalak bir şekilde yatan minik Zeynep yürüyemiyor, anne Nurcan Geçit kızını evde doktorların verdiği ilaçlarla tedavi ediyor.
Enfeksiyon kapma riski taşıyan Zeynep hastanede tedavi olması gerekiyor fakat baba Erkan Geçit maddi imkânsızlıklar yüzünden Malatya'da kalamadıklarını söylüyor.
Geçit; "Kızımın yaşama dönmesinde başta Karaciğerini veren Yasemin ile ilçe kaymakamı Murat Büyükköse ve Van Valisinin çok etkisi oldu. Onlara teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Kızım şu anda yatalak yürüyemiyor, ağır bir hastalık atlattı. Tedavisinin sürmesi gerekiyor" dedi.
Gözyaşlarını tutamayan anne Nurcan Geçit ise "Kızım yaşama döndü, ama yatalak yürüyemiyor. Tedavisini evde ben yapıyorum. İlaçlarını veriyorum. Kızımın fizik tedavisi olması gerekiyor. Evde sağlıklı bir şekilde bakamıyoruz. Enfeksiyon kapmasından korkuyorum. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Bölge: Zafer Tayfur
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241