banner279

Hakkari'de Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir araçta 350 kilo ağırlığında amonyum nitrat maddesi,ele geçirdi.

Hakkari'de Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kontroller sırasında bir araçta 350 kilo ağırlığında amonyum nitrat maddesi, plastik bidonlara yerleştirilmiş 500 kilo peynir, 323 kutu konserve, çok sayıda ayakkabı ve uyku tulumu, el yazması örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "6 Eylül 2013 günü yürütülen mutad kontroller sırasında bir aracın, görevlilerin ikazına uymayarak kaçması sonucu kovalamacayla durdurularak açık ve gizli bölmelerinde yapılan aramada; bölücü terör örgütünün kırsal kadrolarına aktarılmak üzere hazırlanmış bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat maddesi, bol miktarda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiş, bir şüpheli yakalanmıştır." denildi.

Açıklamaya göre Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan adli tahkikat neticesi şüpheli şahıs, 9 Eylül 2013 günü çıkarıldığı Van Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak ceza evine konuldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241