banner279

HAK PAR: `BDP`li yetkililer isterse şiddeti durdurabilir`

Van`da özel bir radyoya konuk olan HAK PAR Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, BDP`li yetkililerin isterlerse Van`da şiddeti durdurabileceğini öne sürdü.

HAK PAR: `BDP`li yetkililer isterse şiddeti durdurabilir`
Hak Par Van Büyükşehir başkan adayı Abdülmenaf Kıran Belediye Başkanı Bekir Kaya ya da parti yetkililerin yapacağı bir açıklamayla Van’daki şiddetin bitebileceğini söyledi.

Özel bir radyoda yayınlanan ‘Farklı Açıdan’ adlı programa katılan Kıran, son günlerde özellikle HÜDA PAR, HAK PAR, Saadet Partisi ve Ak Partiye yönelik yapılan saldırılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Demokrasi halkın tercihlerine ipotek koymak değildir”

Yapılan saldırıların organizeli olduğunu ifade eden Abdulmenaf Kıran geçtiğimiz günlerde söz konusu saldırgan grupların Van il başkanlarına da saldırdığını hatırlatarak, “Saldıranlar burası Kürdistan buraya BDP’den başkası giremez diyerek iki yumruk atıyorlar. Hepimiz mücadele ettik. İşkenceler gördük. Demokrasi yurttaşın tercihlerine ipotek koymak değildir. Onu yönlendirmek değildir. Demokrasi yurttaşın kendini özgürce ifade edeceği ve tercihini yapacağı yöntemdir” dedi.

“Şiddeti uygulayanlara oy verenler şiddeti de desteklemiş olur”

BDP Yönetiminin isterse saldırıları durdurabileceğini ifade eden Kıran, saldırgan tarafın belli olduğunu dile getirerek, “Şiddeti uygulayan onları seven insanlarsa bunu durdurabilirler. Şiddeti uygulayanlara oy verenler şiddeti de desteklemiş oluyor. Halk barışçıl davrananlara destek vermelidir. Ben BDP’nin de bundan zarar gördüğünü düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

(Murat Dalgın-İLKHA)  
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241