banner279

Hafıza odası, HDP’nin önünde bekleyen ananın gözyaşıdır

AK Parti’nin “Teşkilat Akademisi” programı için Van’a gelen Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı ve Türkiye Gazetesi yazarı Yusuf Alabarda, Vangölü TV mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu.

Hafıza odası, HDP’nin önünde bekleyen ananın gözyaşıdır

AK Parti’nin “Teşkilat Akademisi” programı için Van’a gelen Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı ve Türkiye Gazetesi yazarı Yusuf Alabarda, Vangölü TV mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu.

Hiçbir ülke kendisine ait Teknolojisi olmadan Savunma Sanayisi ortaya koyamaz diyen Alabarda, ASELSAN’dan olan arkadaşlar var burada istihdam yaratıyor. Ne iş yaptıklarını sorduğumda, ASELSAN’a ait buradaki sistemlerin kurulumu ve bakım programlarını ekip olarak yürütüyoruz diyorlar. Örneğin ekip 50 kişilik olsa demek ki Van’da 50 kişilik istihdam yürütülüyor. Huzur şeklinde farklı görüşlerden bile olsa bir araya gelip bir seminer sempozyumu yapabiliyorsak bu güvenliğin yüzde 100 alınmasıyla alakalıdır.” Dedi. Alabarda, “Hepimizin bildiği 5-6 yıl önce bombaların patladığı, şehirlerde yaşamın çekilmez hale geldiği bir hususta farklı bir görüşünüz olsa ne yazacak, dışarıya çıkamadıktan sonra. Aynı zamanda istihdam oluşmasına kapıyı açıyor. Savunma sanayi alanındaki bir faaliyet farklı teknoloji alanındaki hususunda, kapının da kilidini açabiliyor. Edirne den Van’a Sinop’tan Adana’ya kadar değil aynı zamanda İran’a Kafkaslarda Azerbaycan’a öbür tarafta Irak’ın kuzeyine Suriye’nin kuzeyine kadar geniş bir coğrafya da bu bölgede Türk’e, Kürt’e, Arap’a hayat hakkı tanımayanlara karşı en önemli cevabı sahada vermemizi sağlıyor.” İfadelerine yer verdi.

Gizli bir siyaset güdülüyor diyen Alabarda, “Suriye siyaseti 180 derece değiştirilecek deniliyor. Suriye siyasetinin bu denli değiştirilmesi yeni seçilecek bir iktidar olduğu takdirde elbette hakkı. Aslında sorulması gereken soru şu, 1- Siyasetiniz 180 derece değiştiğinde şehirlerde bomba patlatan YPG’ye karşı tavrınız ne olacak, 2- Siz başbakanlık ya da cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğunuzda tespit edilmiş bir terör örgütü militanları Van’ın Saray ilçesinde ya da merkezinde bir terör eylemi yapmak için Türkiye’ye sızma eyleminde bulunduğunda ve bu tespit edildiğinde tetiğe bas tuşuna basabilecek misiniz? İşte HDP bu yüzden onların sırtında kambur. Bu kambur onlarda olduğu sürece ne oradan geçene dur diyebilecekler nede kahraman Mehmetçiğe buradan tetiğe bas ki burada çarşıda insanlar sokakta şehit olmasın emrini verebilecek durumdalar. Bu hususun ferasetli Anadolu insanı tarafından Doğu, Güneydoğu, Marmara, Ege de bunların vereceği ferasetli karar ile ancak çözümlenebileceğini düşünüyorum. Aksi takdirde Diyarbakır’a gidiyorsunuz örneğin hafıza odası, Diyarbakır’ın hafıza odası evlatları dağdan indirilsin onları bir kez daha koklayayım diye 2 yıldan bu yana HDP’nin önünde bekleyen ananın gözyaşıdır.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Vangölü TV 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140