banner279

-Haberleşme sistemi yenileniyor

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne bağlı 112 Acil Sağlık Komuta Kontrol Merkezi ve İstasyon ekiplerinin haberleşme sisteminin yenileneceğini belirtti.

-Haberleşme sistemi yenileniyor
 İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Van’ın nüfusunun toplam 1 milyon 100 bin 190, yüz ölçümünün ise  20 bin 921 kilometrekare olduğunu söyleyerek, “İlimiz 13 ilçesi bulunmakta, km²'ye 53 kişi düşmektedir. 112 nin kullandığı mevcut haberleşme ağı yalnızca şehir merkezinde yaklaşık %20 -25 seviyelerindedir. Kapsama ağı ile yetersiz kalıyor. Bu sebeple ilerleyen günlerde artacak olan ve şu an 33 adet olan mevcut 112 istasyonlarının tamamına güçlü bir kapsama ağı ile daha kaliteli ve net bir haberleşme ağı sunulacak. Alt yapı çalışmaları başlatıldı” dedi.

   Yakın zamanda yenilenerek faaliyete geçecek olan 112 haberleşme ağı ile Van halkına sunulan 112 çağrı hattı ve ambulans ile acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin arttırılacağını belirten Dr. Yanmaz, 112 K.K.M,nin günlük ortalama çağrı sayısının 9 bin civarında olduğunu ve günlük ortalama 250-300 civarında vakaya İl genelinde müdahale ettiklerini belirtti.

   İl Sağlık Müdürü Yanmaz, hayata geçirilecek olan haberleşme ağının yaklaşık 1.500.000 TL. Maliyeti olduğunu ve bu desteği sağladıkları için Sağlık Bakanlığı yetkililerine teşekkürlerini iletti. Ayrıca ilerleyen zaman sürecinde Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Başhekimliği yetkilileri ve 112 personellerinin katılımı ile personelimize kullanıcı ve işletme eğitimi verileceğine değinen Dr. Yanmaz, yenilenen ağ ile bu sayede iletişim kurmakta güçlük çekilen Van’ın en icra noktalarına kadar haberleşme ve iletişim imkanı sağlanacağını belirtti.

   Yanmaz, hastaların ekiplerle buluştukları an itibariyle daha yakından takip edileceğini ve acil sağlık hizmetlerinin daha kaliteli ve daha etkin bir şekilde kesintisiz olarak il genelinde verileceğini sözlerine ekledi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140